Мер Золочева відвоював для громади центральну площу міста

Сьогодні Львівський апеляційний адміністративний суд задовільнив апеляцію Золочівської міської ради. Суд скасував незаконну постанову голови Золочівського районного суду Володимира Сивака, якою було зобов’язано відділ містобудування та архітектури Золочівської райдержадміністрації видати приватному підприємцю містобудівні умови і обмеження для забудови площі Вічевої в Золочеві без зареєстрованого права на землю.

Приватний підприємець пан Бартків, не маючи права на землю, почав самовільне будівництво на центральній площі історичного міста. Судова тяганина тривала більше року і, нарешті, громада міста здобула перемогу. Громаді Золочева у цій справі допомагали, зокрема, народні депутати фракції «Самопоміч» Оксана Сироїд та Єгор Соболєв.

Тепер міська влада планує завершити реконструкцію центральної частини міста, провести урочисте відкриття та освячення площі Вічевої за участю глав християнських церков. Площа має велике символічне значення для міста, адже її ще називають площею імені Маркіяна Шашкевича, уродженця Золочівщини.

«Чітко розумію, що сьогодні отримано лише проміжну перемогу та частково відновлено законність у справі, яку золочівці між собою називають «Бартків – проти громади міста Золочева». В подальшому Вища рада правосуддя, Вища кваліфікаційна комісія суддів України дадуть оцінку незаконним діям судді Сивака на предмет відповідності його займаній посаді. В подальшому – об’єктивне розслідування, під контролем громадськості, кримінального провадження по факту самовільного захоплення площі Вічевої у місті Золочеві, проведення там самочинного будівництва та, як наслідок, притягнення винного до кримінальної відповідальності за ознаками ст. 197-1 Кримінального Кодексу України», – коментує перемогу міський голова Золочева Ігор Гриньків.

Comments are closed.