Мешканці гуртожитків від ЛАЗу вимагають приватизації свого житла

Одинадцять років тому державні гуртожитки «ЛАЗу» перейшли у приватну власність «Львівавтокомплектації». Гуртожитки продали разом із людьми, які залишились мешкати у своїх кімнатах. Зараз мешканці заявляють – новий власник гуртожитку створює штучні, неможливі умови для їхнього проживання.

На вулиці Кульпарківській 139 мешканці змушені підніматися сходами на 12 поверх. А все через ліфти, що не працюють. Їх власник гуртожитку навіть і не думає відремонтувати.

Заявляють мешканці і про те, що комунальні послуги платять справно, але жодні господарські роботи в будинку не ведуться. Труби старі і поржавілі, тому квартири затоплює. А через погану електрику мешканці часто живуть без світла

 «Добиратися дуже важко. Я кожного дня вожу дитину в садок, я мушу з 7 поверху звести візочок по сходах, заведу дитину і тоді іду назад. Після обіду знову все те саме треба пройти тільки вже вгору», – розповідає Ірина, мешканка гуртожитку на вулиці Кульпарківській, 139. 

Ще гірша ситуація в гуртожитку того ж підприємства на вул. Науковій 16, там уже декілька днів стоїть нестерпний сморід. Через погану каналізацію весь підвал будинку затоплений. Неодноразово люди ходили до інженера будинку. Та власниця гуртожитку говорить, про звернення не чула.

Нещодавно на кілька днів у гуртожитку на Науковій, 16 вимикали світло за несплату. Люди запевняють, що платять кожного місяця, а підприємство просто не перераховує гроші.

Та і на цей закид у підприємства відповіді немає. Ольга Андреєва, директор «Львівавтокомплектації», заявляє: це приватна інформація – «Фінансово-господарська діяльність підприємства нікого не стосується, окрім Франківської адміністрації, Львівобленерго та нашого підприємства».

Мешканці вже не в силі боротися з власницею, тому і звернулися до «Об’єднання «Самопоміч». Хочуть, аби гуртожиток примусово передали у комунальну власність міста. Адже лише так люди зможуть приватизувати своє житло, яке заробили важкою працею.

Однією з перших цілей «Об’єднання «Самопоміч» та Андрія Садового було прийняття всіх гуртожитків Львова у комунальну власність міста. Це робиться для того, щоб люди могли закріпити за собою право власності на помешкання через приватизацію кімнат. Місто мало близько пів сотні таких гуртожитків, а це понад дві з половиною тисячі житлових приміщень. Станом на сьогодні 30 гуртожитків вже передано у комунальну власність і мешканці можуть приватизувати ці квартири. У інших гуртожитках триває робота над передачею приміщень у власність міста.

 

Comments are closed.