Міста без тепла: не віддавайте теплокомуненерго олігархам

Вже вкотре «Червоноградтеплокомуненерго» намагаються передати до рук сумнівного інвестора, якого пов’язують з нардепами братами Дубневичами. І якщо раніше це питання всіма силами вдавалося «заморозити», то початок опалювального сезону, як це не іронічно звучить, повертає нас до нього. Депутати Червоноградської міської ради розглянуть питання про погодження умов і схвалення проекту концесійного договору КП «Червоноградтеплокомуненерго» – стратегічного підприємства для понад 60 тисячного шахтарського міста. Як розповів голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Червоноградській міськраді Дмитро Фартушок, проект цього кабального договору передбачає, що понад стоп’ятдесятимільйонна заборгованість підприємства за природний газ залишається за містом, а майно підприємства відходить до концесіонера.

«Відповідний пункт прямо суперечить Закону України «Про теплопостачання». Але схоже, що ініціаторів рішення цей факт мало хвилює – їм аби швидше виконати взяті на себе зобов’язання. Я пропонував на колегії керівників фракцій зняти це питання з порядку денного, адже опалювальний сезон вже розпочато і поспішати немає сенсу. Проте представники інших політичних сил пропозицію не підтримали», – розповів Дмитро Фартушок.

Зазначимо, що історія з передачею комунального підприємства у концесію приватникам тягнеться з 2015 року, коли депутати минулого скликання погодили створення конкурсної комісії, але визначати «інвестора» мали вже новообрані депутати. Причиною такого рішення депутатів стало матеріальне становище підприємства, борг якого перед НАК «Нафтогаз» три роки тому сягнув 100 мільйонів гривень. З них 56 мільйонів гривень становить борг, який утворився через різницю в тарифах для населення, – вартість тепла для населення нижча за його собівартість. Також підприємство потерпає через борги за надані послуги. Великі суми коштів КП «Черовоноградтеплокомуненерго» заборгували місцеві підприємства та населення.

На конкурс з передачі в концесію цілісного майнового комплексу комунального підприємства «Червоноградтеплокомуненерго» надійшло лише дві заявки – від ТОВ «Енергія-Тепловодосервіс» та ТОВ «ЗТЕК-НТ». Члени конкурсної комісії визнали переможцем ТОВ «ЗТЕК-НТ» – підприємство з нібито канадськими інвестиціями, проте як і перша фірма – вони обидві належать до орбіти братів Дубневичів, депутатів Верховної Ради від Блоку Петра Порошенка.

Проти концесії комунального підприємства виступають місцеві мешканці, які зібрали понад 2 000 підписів проти такого рішення. Після цього, почалась довга судова тяганина між громадою Червонограда та потенційним «інвестором». Але 28 серпня 2018 року Львівський апеляційний адміністративний суд задовільнив скаргу Червоноградської міськради та товариства обмеженої відповідальності «ЗТЕК».

Фракція Об’єднання «Самопоміч» у Червоноградській міськраді вважає, що питання концесії теплокомуненерго слід детально вивчити, щоб знайти інші можливі шляхи виходу з кризової ситуації. До прикладу, львівське комунальне підприємство «Львівтеплоенерго» є прибутковим. Дмитро Фартушок зазначає, що варто провести незалежний аудит з допомогою експертів і керівників успішних підприємств цієї галузі, щоб дізнатися, внаслідок чого виникла заборгованість.

Місцевій владі Червонограда варто нагадати, що частина мешканців Львівщини вже відчули на собі всі «переваги» приватного обігріву. Так, теплогенеруючі підприємства двох міст Львівщини – Новояворівська та Нового Роздолу – арештовані та передані в управління державі. Керівництво цих підприємств звинувачують у маніпуляціях з різницею у ціні природного газу для населення, теплокомуненерго і промисловості, що завдало збитків державі на 1,5 мільярд гривень. До слова, кінцевими бенефіціарними власниками цих підприємств також є брати Дубневичі.

Comments are closed.