Місто створить центр соціальної підтримки дітей-сиріт та внутрішньо переміщених осіб

Кожна дитина має бути забезпечена житлом та сімейною опікою незалежно від того, народжена вона у шлюбі чи поза ним. Проте не завжди вдається швидко знайти дітям-сиротам люблячу сім’ю. Саме для тих дітей, які ще чекають на свою родину, місто створить Центр соціальної підтримки осіб з числа дітей-сиріт та внутрішньо переміщених осіб. За створення центру проголосували депутати Львівської міської ради на пленарному засіданні. Співавтором ухвали стала депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Оксана Рубай.

Люди, які потрапили у складні життєві обставини, спричинені інвалідністю, віком, станом здоров’я, соціальним становищем, наркотичною та алкогольною залежністю, і не можуть самостійно піклуватися про себе чи не мають де жити, зможуть звернутися у Центр соціальної підтримки. Його буде створено у Львові на вулиці Угорській, 2.

«Такий центр мав почати роботу ще вчора. Але завадив пошук інвестора і те, що ми змінювали кошторисно-проектну документацію, оскільки там будуть застосовані німецькі стандарти. Інвестором став уряд Німеччини. Ми переглянули корисні площі цього центру. Там буде застосована повна доступність для осіб з інвалідністю. Там будуть враховані навіть такі нюанси, як дозаправка візочків на першому поверсі фойє. Будуть зроблені окремі кімнати для осіб з інвалідністю, інклюзивні ванні кімнати, тренінгові зали», – розповідає Оксана Рубай, депутат Львівської міськради від «Об’єднання «Самопоміч».

Під Центр виділено приміщення з третього по дев’ятий поверх вивільненого крила гуртожитку. Загальна площа складає понад тисячу шістсот квадратних метрів. Реконструкція приміщень відбувається коштом міста та інвестиціями Німецького державного банку розвитку. Інвестор планує свою частину робіт, а це облаштування 5-9 поверхів та горища,  завершити у квітні 2018р. ЛМР  – до кінця поточного року.

Центр соціальної підтримки буде забезпечувати дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, і внутрішньо переміщеним особам соціальні послуги під час проживання, сприятиме соціальній адаптації та інтеграції. Надаватимуть також допомогу з  працевлаштування.

У Центрі соціальної підтримки буде 90 ліжкомісць. Строк проживання у Центрі складатиме три місяці. За необхідності цей термін перебування осіб можу бути подовжено, однак він не може перевищувати 12 місяців.

 

Comments are closed.