Місто за крок до вирішення сміттєвої проблеми

Вирішення сміттєвої проблеми Львова стає реальністю. Нещодавно Львів підписав угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР). Банк виділить місту 20 млн євро кредиту та 10 млн євро грантових коштів. За ці гроші вдосконалять систему збору і сортування відходів. Першочергово кошти скерують на заходи з рекультивації полігону в селі Великі Грибовичі та будівництва першої черги сміттєпереробного заводу.

До слова, французькі експерти компанії Egis мають закінчити розробку проектів щодо рекультивації Грибовицького сміттєзвалища та будівництва сміттєпереробного заводу вже восени. Тоді ж почне діяти домовленість Львівської міської ради з ЄБРР – укладуть основну угоду та здійснять перший кредитний транш.  Після цього розпочнуть будівництво сучасного сміттєпереробного заводу.

 

«Угода з ЄБРР дуже важлива бо вона передбачає суму самого кредиту орієнтовно 20 млн євро і також грантові кошти, це орієнтовно від 10 до 11 млн, які також Львів отримає на вирішення усіх екологічних питань», – розповів Андрій Садовий, міський голова Львова.

 

Після ретельного дослідження усіх можливих місць розташування нового сміттєпереробного заводу, компанія Egis надала експертний висновок, де рекомендує збудувати таке підприємство на території ТЕЦ-2 на північній околиці Львова.

Раніше французи провели зустріч з мешканцями Грибович та Малехова – сіл, які знаходяться поблизу сміттєвого полігону. Egis представила мешканцям свої напрацювання, щодо проекту рекультиваційних робіт.

Львів має хороший досвід співпраці з міжнародними інвесторами, зокрема і з цією компанією. Відтак, окрім робіт щодо рекультивації полігону та напрацювання стратегії поводження з твердими побутовими відходами, Egis наглядала за ремонтами львівських вулиць.

 

Французька компанія Egis – міжнародна організація, що надає інженерно-консультативні послуги в галузях транспорту, міського розвитку, будівництва, водопостачання та енергетики.

 

Comments are closed.