Молот показав силу: громада Золочева зупинила самобуд в центрі міста

Місцеві підприємці захопили 30 соток землі в самісінькому центрі Золочева і поміж старовинних кам’яниць почали будувати торговий центр. Міський голова Ігор Гриньків та громада отримали велику перемогу в боротьбі – суд заборонив будь-які будівельні чи підготовці роботи на цьому об’єктів. Та це ще не кінець.

Суд не міг розпочати розгляд цієї справи цілих 11 місяців – з різних причин засідання переносилося через підприємців Бартків та Душніцького, інвестора та власника. То проблеми, то хвороба, то якесь клопотання. У громади увірвався терпець – після останнього перенесеного засідання міський голова власноруч повалив паркан навколо самобуду на пл. Вічевій, 1, міська рада обгородила стрічкою межі захопленої ділянки, а мешканці розпочали мирну акцію протесту «Молот має силу». Очолив її сам міський голова Ігор Гриньків, який уже 11 днів голодує і працює в наметі біля самобуду.

В межах червоної лінії 30 соток самозахоплених приватними підприємцями

Великий суспільний резонанс та тиск збоку громадськості дав бажаний результат – вчора таки відбулося засідання Золочівського районного суду. Суддя постановив: заборонити будь-які будівельні чи підготовчі роботи на пл. Вічевій, 1 від імені підприємців Бартківа та Душніцького. Судове засідання продовжиться 31 травня об 11:00. У позивачів чітка вимога – повернути захоплену землю у власність міста та знести самобуд. Ігор Гриньків заявив, що продовжить голодування, доки не будуть виконані усі вимоги громади.

У день суду перед його стінами традиційно зібралися мешканці з молотами в руках. Разом із мером вони стукали по трубі з вимогою правосуддя. Підтримати міського голову на громаду у день суду приїхали представники «Самопомочі» з усіх куточків Львівщини: Львів, Броди, Перемишляни, Кам’янка-Бузька, Трускавець, Борислав, Пустомити.

 

«Міський голова, ризикуючи здоров’ям, оголошує голодування, щоденно виходить на площу міста, протестуючи проти незаконної забудови, щоб відстояти історичну частину міста для громади Золочева і всіх наступних поколінь. Затягування цієї справи, упередженість і байдужість правоохоронних органів підштовхнули його на такий крайній вчинок. Його дії варті поваги. Саме тому депутати з Бродів і активісти «Самопомочі» висловили Ігорю Гриньківу свою солідарність і готові надалі його підтримувати, поки він не доб’ється справедливості», – коментує керівник Бродівської «Самопомочі» Андрій Дудчак.

 

«Ми, навіть, заздримо громаді Золочева, що вони мають міського голову, який відстоює їхні права на цю землю. Вважаю, що це правильні кроки, але це великий ризик для здоров’я. Але, якщо центральна влада і  відповідальні органі бездіяльні – то тільки такий крок може зрушити справу з місця. Мене обурює той факт, що в цивілізованій європейській країні людина голодує 10 днів, а ніхто з представників центральної влади на місцях цим не переймається. Це говорить про те, що не правильно розвивається політична культура, що цінність людського життя і здоров’я для держави нічого не варта», – наголошує Оксана Шваюк, керівник Кам’янка-Бузької «Самопомочі»

 

«Ми з колегою з Борислава приїхали підтримати мужнього чоловіка у боротьбі з ганебними явищами, які, на жаль, досі існують у нашій країні. Бездіяльність правоохоронних органів спонукала мера до радикальних дій – 10-ти денного голодування, яке продовжиться ще мінімум на тиждень! Ми не могли бути осторонь, тому приїхали під стіни суду підтримати колегу і допомогти у боротьбі за права місцевого самоврядування», – розповів Олег Карпин, керівник Трускавецької «Самопомочі».

Comments are closed.