Муніципальна няня: що це за проект і як він працює

Усе частіше молоді матері відразу після народження малечі бажають піти на роботу. Здебільшого, таке прагнення покликане так званим інстинктом отримати кошти й забезпечити належне зростання та розвиток своїй дитині. Питання забезпечення догляду для новонароджених усе ж залишається. Відтак, уряд прийняв відповідний документ, яким забезпечив підтримку батьків та надання коштів на няню.

Відповідно до Постанови КМУ «Деякі питання реалізації пілотного проекту із соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства» від 30 травня 2018 року №427, запроваджують відшкодування послуги з догляду за дитиною. Зокрема, такий пілотний Проект під назвою «муніципальна няня» ініціювало Міністерство соціальної політики України відповідно до Державної соціальної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2021року.

Що ж таке пілотний проект «муніципальна няня»?

Це передбачення коштів на відшкодування послуги з догляду за дитиною на особу, яка буде доглядати (няню).

Догляд за якими дітьми входить у відшкодування коштів?

Кошти передбачені на відшкодування послуги з догляду за дитиною до трьох років.

З якого часу починає діяти пілотний проект «муніципальна няня»?

Пілотний проект «муніципальна няня» починає діяти з 1 січня 2019 року.

Який розмір відшкодування коштів визначений у пілотному проекті «муніципальна няня»?

Розмір коштів буде залежати від прожиткового мінімуму на дитину до шести років, встановленого станом на 1 січня відповідного року.

Станом на 1 січня 2019 року прожитковий мінімум на дитину до шести років становить 1626 грн.

З яких бюджетів будуть виділені кошти на фінансування пілотного проекту «муніципальна няня»?

Відшкодування коштів будуть проводити на умовах співфінансування з різних бюджетів.

Необхідно зазначити, що Міністерство соціальної політики України розробляє Порядок відшкодування послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня” (далі – Порядок). Офіційну інформацію про порядок відшкодування, перелік необхідних документів, які необхідно подати для оформлення відшкодування та іншу інформацію, будемо мати після розроблення вказаного Порядку.

Хто буде відшкодовувати кошти на «муніципальну няню»?

За попередніми даними виплатами відшкодування коштів на «муніципальну няню» будуть займатися відповідні відділи соціального захисту населення за місцем проживання.

Які документи необхідні для отримання відшкодування коштів на «муніципальну няню»?

За попередніми даними, для оформлення відшкодування необхідно подати у відповідний відділ соціального захисту населення за місцем поживання заяву на отримання відшкодування. До заяви потрібно додати документи: договір про офіційне працевлаштування няні, паспорт та ідентифікаційний номер одного із батьків, свідоцтво про народження дитини, а також документи, які підтверджують оплату послуг няні.

Чи потрібно влаштовуватися на роботу, щоб отримати відшкодування на «муніципальну няню»?

За попередніми даними, батьки можуть не виходити на роботу, а влаштувати няню для надання їм допомоги.

Ким повинна бути няня, щоб надавати послуги з догляду за дитиною?

Няня має бути ФОПом або юридичною особою, яка має право надавати послуги з догляду за дітьми.

Альона Бабак виступала на підтримку вказаного пілотного проекту ще до його прийняття. Депутат зазначає, що це прекрасний проект уряду, слід його вітати. Така функція буде доступною для кожного громадянина. Проект передбачає укладення договору людини, яка буде потребувати цю послугу, з відповідними службами органів соціального захисту. Такі ініціативи нам потрібні.

Ольга Туркот та Марія Пилипець

Comments are closed.