На чарку у дитячий садок

На чарку у дитячий садок. У дошкільному навчальному закладі села Стенятин Сокальського району уже сім років працює бенкетний зал. Місцевим бізнесменам віддали практично зруйноване приміщення, у якому вони облаштували невеличку ресторацію. У «Самопомочі» переконані: таке сусідство неприпустиме.

У 2008 місцевим бізнесменам дозволили у лівому крилі приміщення садочку відкрити бенкетний зал. Вони начебто відновили його і сплачують рахунки садочку, але факт залишається фактом – тут бар.

Втім, кожен малюк тут знає,  що в приміщенні за парканом дорослі випивають. Психологи кажуть: таке сусідство неприпустиме. Та ось батьки мають іншу думку і вважають, що бар у садочку має бути. У селі за бар у садочку навіть вихователі – нічого крамольного у таких сусідах не бачать.

алко

Заклад цей тут не за законом. В приміщенні діючого садочку ані до 2008-го, ані після не мали права дозволити розмістити бенкетний зал. Втім, сільський голова умиває руки і показує, що усі дозволи у нього є. І санстанція, і договір оренди на 25 років, і навіть районний відділ освіти у Сокалі не заперечував. Втім, Роман Монастирський, який підписався під цими словами, запевняє, що такого не міг зробити. І за те, що робиться в навчальному закладі не відповідає.

Ніхто і пальцем не поворушив, аби виправити ситуацію. Сім років відділ освіти теж вважав за норму мати в садочку бар. Власники цього бенкетного залу, аби його привести до ладу, заставили хату.

Бенкетним залом у садочку з 2008 року не зацікавилася ані міліція, ані прокуратура: мовляв, жодних скарг не було. У «Самопомочі» переконані, що насамперед цю проблему повинна вирішити громада села Стенятин, адже це їхні діти виростають поруч з дорослими, які вживають чи зловживають алкоголем.

«Це неприпустима ситуація, не тільки з точки зору закону, що садочки мають бути оазою недоторканості, добра і любові, а це є неможливо з точки хору моральності самої громади. Тому я сподіваюся, що громада якісно на це відреагує і бар, який також має право на існування, перенесе в іншу будівлю, яка не  псує оази діточок, які виховуються в цьому селі», – зазначив Олег Березюк, голова фракції «Об’єднання «Самопоміч». 

Законодавство на боці громади, потрібно лише усвідомити важливість проблеми і зробити перший крок.

 

 

Comments are closed.