На межі екологічної катастрофи

19251145_1682177985156434_1817448368_n

Лідер «Об’єднання Самопоміч» у Верховній раді України, Олег Березюк оголосив голодування. Причиною протесту стали утиски Львова з боку керівництва держави. Вже рік місто перебуває в стані сміттєвої блокади. На керівників полігонів у Львівській області здійснюється тиск. На керівників перевізників сміття відкривають кримінальні справи. Начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб заявив про те, що в місті надзвичайно високий ризик спалахів кишкових інфекцій. Місто на межі екологічної катастрофи.

Комісія з надзвичайних ситуацій та Андрій Садовий, міський голова Львова, вчергове звернулись  до Президента та Прем’єр-міністра з проханням про запровадження в місті режиму надзвичайної екологічної ситуації. Відповідь надійшла у вже традиційній насмішкуватій формі: «Хочу зараз попросити всю країну: шановні колеги, міські та сільські голови, голови ОДА, якщо до вас, випадково, звернеться голова міста Львів – Андрій Іванович Садовий за допомогою в певний період часу з вивезенням сміття зі Львова, я вас дуже прошу, будь ласка, якщо ви можете це зробити, допоможіть», – сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

 

Єдиним правильним рішенням, у ситуації, що склалась, є суворе дотримання правил сортування сміття. Найбільш небезпечними є органічні відходи. Накопичення їх може призвести до поширення інфекцій. Тому ми закликаємо максимально сортувати сміття власними силами, щоб відділити від скла, пластику та інших матеріалів органіку, яку потрібно вивозити першочергово, щоб уникнути екологічного лиха.

Усі смітники міста позначаються відповідним ознакуванням для окремого відсортовування органіки, скла, ПЕТ-пляшок та інших відходів.

Comments are closed.