На заміну контролера

У львівському громадському транспорті віднедавна зявилися чорні бокси із камерами та датчиками в середині. Такі прилади встановили в трамваях та тролейбусах для обрахунку пасажиропотоку.

«Зараз ми тестуємо цю систему. Вона працює через відеоряд, це опрацьовується на сервері постачальника. Через обробку даних вони рахують кількість пасажирів, які входять і виходять з транспорту», – розповів Андрій Білий, радник міського голови Львова. 

Прилади встановлені на кожних дверях вагона тролейбуса чи трамвая. Обрахунки відбуваються автоматично, тому необхідності у контролерах немає. Завдяки цій техніці також визначатимуть пікові години проїзду.

Усі дані доступні в режимі онлайн в диспетчерській львівелектротрансу. Завдяки цьому можна побачити на якому маршуті потрібно додати вагони, а на якому навпаки –  забрати.

Окрім електротранспорту, систему підрахунку пасажиропотоку поставили і на три автобуси АТП-1. В ідеалі таким обладнанням планують забезпечити хоча б по одній машині на кожному комунальному маршруті. Програмне забезпечення і все обладнання українського виробництва.

«В майбутньому ми можемо використати такі пристрої в ході реалізації проекту по електронному квитку. Для того, що ми могли розуміти як кількість пасажирів зросла, яка кількість пасажирів оплатила проїзд», – додає Олег Береза, депутат Львівської міськради від «Об’єднання «Самопоміч», директор ЛКП «Львівавтодор».

Comments are closed.