Надра для громад. «Самопоміч» виступає за справедливий розподіл ренти

Депутати фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Верховній Раді зареєстрували законопроект щодо справедливого розподілу рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату. Відповідний документ внесли на розгляд восьмеро депутатів «Самопомочі».

Законопроект має на меті встановити справедливий та рівний розподіл рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату між державним та місцевим бюджетом (за місцем видобування).

Як йдеться у пояснювальній записці, чинний розподіл рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату є несправедливим: 95% такої рентної плати зараховуються до загального фонду державного бюджету й лише 5% – до бюджету місцевого самоврядування за місцем видобутку.

Депутати «Самопомочі» пропонують, змінити розподіл ренти на користь громад та встановити його на рівні 50% у бюджети розвитку місцевих громад та 50% – до державного бюджету. Кошти, які отримуватиме громада, повинні використовуватись на розвиток місцевої інфраструктури та на охорону навколишнього середовища.

Прийняття такого закону позитивно вплине на розвиток таких містечок, як Борислав, що на Львівщині, – впевнена депутатка місцевої ради з фракції «Об’єднання «Самопоміч» Любов Голубіцька.

«Теперішніх 3% ренти в бюджет міста це грабунок громади. Ще 2% йде в обласний бюджет. Якщо закон буде прийнятий, це дозволить в першу чергу залучити кошти до проведення природоохоронних заходів, які потрібно зробити у нашому місті».

Comments are closed.