Наголос на комфорті: нові громадські простори Львова

19238360_1704373116534345_1579713466_o

Громадські простори облаштовують у Львові. Жоден район міста не залишився без уваги. Нещодавно мешканці Левандівки отримали новий дитячий майданчик на вулиці Широкій 88 – 100. Це спортивний майданчик із штучним покриттям, комфортні лавки та дорожнє покриття.  Загалом на облаштування громадського просторів місто виділило майже чотириста тисяч гривень.

Благоустрій міста – це комфорт його мешканців. Значну увагу місто приділяє облаштуванню громадських просторів у районах подалі від центру. Адже саме там проживає найбільше львів’ян. До прикладу, на Левандівці мешкає близько 5 тисяч людей.

Створення нових громадських просторів міста, відновлення хідників, лавок та дитячих майданчиків є пріоритетами стратегії розвитку міста Андрія Садового та «Об’єднання «Самопоміч» – Львів 2020.

«Це був складний, але дуже важливий для Левандівки проект. Тут був простий газон, велика площа, якою люди гуляли, але не мали спеціальної інфраструктури. Перший громадський простір був зроблений на вул. Б. Хмельницького, інший ми дуже хотіли облаштувати власне на Левандівці, тому що тут багато дітей і Дизайн без назви (6)мешканців.

Ми довго обговорювали цей проект. Обійшли прилеглі будинки і опитували мешканців, які власне елементи вони хотіли б бачити на цих майданчиках. Більшість сказала, що їм не вистачає дитячого майданчика, лавочок й озеленення, щоб це був не просто майданчик, а це була затишна і гарна зона.

Тут висаджено вже 90 дерев. Є спортивний майданчик для старших осіб. Тобто ми максимально врахували запити від всіх вікових категорій мешканців. Адже старші люди можуть сидіти на лавочках, а дітки – бавитися чи займатися спортом», – розповіла Вікторія Довжик, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч».

IMG_5688
IMG_5695
IMG_5681
IMG_5794
IMG_5783

Фото – Роман Балук

 

Також у Залізничному районі тривають роботи з облаштування громадського простору на вул. Виговського, 1-7 (облаштування дитячих майданчиків, тротуарів). Проект пройшов експертизу, оголошено тендер, зараз будуть визначати переможця та розпочинати.

 

У Галицькому районі цього року працювали на перехідних об’єктах – Вірменський дворик, головна алея парку «На валах» та ін. Облаштували паркування біля цирку та з’єднали його із дорогою на вул. Замкненій. Зараз у роботі перебуває громадський простір на вул. Дорошенка, площа Маланюка, сквер на вул. Свенціцького.

 

У Личаківському районі триває благоустрій на дитячому майданчику на вул. Шафарика, 6-10 (викладання доріжок плиткою, проїзна частина); викладання тротуарною плиткою проїзної частини дороги в подвір’ї будинку №23 на вул. І.Франка; благоустрій скверу на вул. Молочній з інклюзивними ігровими елементами; благоустрій дитячого майданчика на вул. Л.Толстого, 14.

 

У Сихівському районі висадили дерева у сквері Гідності. Також облаштували сквер на вул. Чукаріна. Зараз ЛКП «Інститут просторового розвитку» виготовляє проектно-кошторисну документація на облаштування бульвару вул. Морозна – вул. Зубрівська. На роботи передбачено 1 млн 450 тис. гривень. Роботи заплановано розпочати в липні 2017 року.

 

У Франківському районі у роботі на початковій стадії перебуває 7 об’єктів, серед яких: заміна каналізації на вул. Остроградських, 2, 10, 12 (вартість 199 тис. грн); роботи на вул. Рудницького, 63-69 (ремонт дороги, замощення бруківкою, вартість 199 тис. грн.); капітальний ремонт тротуару на вул. Повстанській, 12а-12б (вартість 191 тис. грн.); проїзд по вул. Рубчака, 33 – Тролейбусна, 7 (вартість 165 тис. грн).

 

У Шевченківському районі завершуються роботи на вул. Лінколька – вул. Мазепи (доасфальтування доріжки, благоустрій території, газон). Тривають роботи на вул. Б.Хмельницького (виконують роботи ТОВ «ЕРГОБУД», вартість 1 млн 580 тис. грн). Зараз триває етап проектування громадського простору на Рясне (вул. Томашівського – вул. Генерала Алмазова). Для цих робіт передбачено 3 млн 500 тис. грн.

 

Comments are closed.