Немає ходу: на Караджича сусідам блокують дорогу

Немає ходу. Мешканці трьох новобудов, що на вулиці Караджича, 29, опинилися в облозі з усіх боків. Коли зводили їх  будинки, не запланували альтернативної дороги для під’їзду автомобілів. Дорогу, якою вони довгий час користувались, нещодавно заблокували сусіди.

Багатоповерхівку на вулиці Караджича, 29а збудували першою. Тоді навколо будинку було достатньо простору і під’їхати автомобілем до під’їзду не було проблемою. Вузька, встелена плитами дорога на вулиці Баштанній прокладена впритул до будинку номер три. Коли під вікнами мешканців їздили автомобілі лише з Караджича, 29а, це не викликало конфлікту. Але за кілька років там звели ще три багатоповерхівки і машинопотік Баштанною збільшився у рази. Тоді люди запротестували.

Роками люди намагалися вирішити проблему з дорогою, але безрезультатно. Терпець увірвався на початку липня цього року, і в’їзд на Баштанну заблокували залізобетонними плитами: «Та дорога побудована за рахунок мешканців цього будинку. В нас є всі квитанції. І вони не мають права її використовувати, бо це не міська дорога», – стверджує пані Елла, мешканка будинку по вулиці Баштанній, 3.

Проте сусіди наполягають на іншому: «Я бачив документи, вони є у міській раді. Ця дорога знаходиться в межах червоних ліній, відповідно, це передбачена містом дорога», – запевняє Ігор Павлишин, мешканець будинку по вулиці Караджича, 29а.

Тим не менше, вже майже два місяці люди з Караджича, 29а, «в» і «г» їздять дорогою, яка є прибудинковою територією будинку 29б. І, зрозуміло, що особливої радості у мешканців цього будинку ситуація не викликає: «Я вже покажу, де псується дорожнє полотно. Я вже покажу, де псуються псуються дощоприймачі. Це наша територія, ми її прибираємо, ми її обслуговуємо і ми її ремонтуємо. Це наші гроші», – обурюється Роман Габа, голова ОСББ на вул. Караджича, 29б.

На радикальні методи за прикладом мешканців Баштанної люди наразі не йдуть. Але кажуть, якщо і надалі нічого не зміниться – вони заблокують доступ і до своєї дороги.

«Так само в нас діти, так само мешканці, так само ходять гуляти. Там дуже велий потік машин. Там не лише легкові, а й грузові їздять. Тому що тут магазини є, приватні сектора, куди привозять різні речі», – розповідає Віталій Сліпко, управитель будинку на вул. Караджича, 29б.

кар

Головний винуватець – забудовник – на зустріч не прийшов. Та попри це мешканці розпрацювали кілька альтернативних варіантів вирішення проблеми: «Є пропонований варіант через територію ліцею попри спортивний майданчик, який розглядався на комісії з безпеки дорожнього руху, але прийняли рішення цього не робити. Є варіант тої проектованої дороги, який є погоджений три метри шириною. І можливо її розширити чи збудувати кишені для роз’їзду зустрічного транспорту. І ще один варіант – дорога на Баштанній, але, звичайно, її треба ремонтувати», – розповідає Святослав Костяка, начальник комунального відділу Залізничної райадміністрації. 

Керуюча справами «Об’єднання «Самопоміч» запропонувала створити ініціативну групу, до складу якої увійшли мешканці усіх будинків:
давидович

Любов Давидович, керуюча справами «Об’єднання «Самопоміч»

На даному етапі є лише один вихід – створити робочу групу, залучити представників департаментів  житлового господарства, містобудування, інфраструктури і спільно вирішити питання, як вийти з цієї ситуації. Люди мають жити в нормальних умовах і не сваритися між собою, як сусіди.

 

 

 

Comments are closed.