Немає лічильника – не буде газу

газ

З 1 січня 2016 року деякі мешканці Львова та області можуть залишитися без блакитного палива. У квартирах та приватних будинках, які містять газові колонки та плити, але не мають лічильника, відімкнуть постачання природного газу.

Встановлення газових лічильників для населення передбачено Законом України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу». Згідно із законом, мешканці квартир і приватних будинків, які використовують блакитне паливо комплексно, в тому числі й для опалення, повинні були встановити лічильники до 2012 року. Ті, хто використовує газ для підігріву води та приготування їжі, повинні встановити лічильник до 1 січня 2016 року. Мешканці, які користуються паливом тільки для приготування їжі, можуть використовувати його без лічильника ще два роки.

Лічильник можна встановити безкоштовно

Газовий лічильник можна встановити безкоштовно за кошти інвестиційної програми, але тільки до кінця року і тільки тим мешканцям, які користуються і газовою плитою, і газовою колонкою. Впродовж попередніх років облік газу було забезпечено у 30 000 споживачів.

«До кінця цього року ПАТ «Львівгаз» може встановити безкоштовно ще 5 тисяч лічильників тим мешканцям, у яких ще не проводиться облік газу, – зазначає Володимир Король, перший заступник голови правління ПАТ «Львівгаз» з постачання та обліку газу. – Проте, споживачі часто відмовляються від встановлення лічильника. Уряд демотивував мешканців,  зменшивши норму споживання. Але ми нагадуємо, що підприємству на законодавчому рівні буде заборонено постачати газ з 1 січня 2016 року споживачам, які мають плитку і колонку, але не мають лічильників».

Щоб не залишитися в новому році без газу, мешканцям необхідно звернутися до ПАТ «Львівгаз» із заявою. На підприємстві розроблений логістичний графік встановлення лічильників по районах. «У нас є всі технічні можливості для встановлення до кінця року лічильників споживачам, які використовують блакитне паливо для підігріву води та приготування їжі, – зазначає Володимир Король. – У нас є лічильники, всі необхідні матеріали та додатково набрані бригади, які виконують ці роботи у районах».

Якщо ж мешканці відмовляться встановлювати лічильник, то будуть змушені встановити його своїм коштом. Орієнтовна вартість одного лічильника  – близько 2 500 гривень. Таким чином, забезпечивши облік споживання газу ще цього року, можна суттєво зекономити.

Без обліку не буде економії

Комерційний облік природного газу необхідний для того, щоб зрозуміти, скільки наше місто, область і загалом країна споживають ресурс блакитного палива. Без лічильника  за плиту і газову колонку в опалювальний період на одну людину зараз нараховують по 9 кубометрів газу, проте реальна кількість спожитого палива у всіх різна.

«Без газового лічильника неможливо порахувати кількість газу, яку ми споживаємо, – зазначає Володимир Король. – А це дуже важливо для енергетичної незалежності нашої країни. Якщо ми будемо обліковувати спожитий газ, то можна буде впроваджувати заходи для його економії».

Мешканці, які використовують блакитне паливо тільки для приготування їжі, можуть не встановлювати лічильника до 2018 року. Таким споживачам ПАТ «Львівгаз» з 1 січня 2016 року відмикати постачання газу не буде.

Comments are closed.