Ні газовим колгоспам!

Ціна на газ для населення невпинно зростає. Вже у квітні 2018 року відбудеться чергове підвищення тарифів на 8%. При цьому газорозподільні компанії встановлюють у будинках загальнобудинкові лічильники. Встановлення такого обладнання створює умови, коли мешканці платять рівномірно за спожитий будинком газ. А з 1 січня  Львівгаз мав право відключити споживачів, якщо вони не мають обліку природного газу. При цьому не враховують, що кожна квартира використовує газ індивідуально і в різному об’ємі. Нарешті цю несправедливість буде усунуто – депутати від «Об’єднання «Самопоміч» у парламенті ініціювали та відстояли законопроект про заборону загальнобудинкових лічильників.

Допомогою мешканцям в боротьбі з незаконним встановлення загальнобудинкових лічильників у львівських будинках «Об’єднання «Самопоміч» займається з 2016 року. Лише протягом останнього року на гарячу лінію Самопомочі (телефон 297-1000) звернулось близько півсотні мешканців Львова та області з проханням проконсультувати їх у протистоянні з ПАТ «Львівгаз». Влітку 2017 року зусиллями депутата Львівської міськради від «Об’єднання «Самопоміч» та наших юристів було досягнуто компромісу. Газовики погодились надати індивідуальні газові лічильники безкоштовно у квартири, де проживають малозабезпечені сім’ї.

«В останній рік до нас все частіше звертаються мешканці будинків з проханням вирішити конфлікти з газовиками, які виникають на підставі встановлення Львівгазом загальнобудинкових лічильників. Підприємства, що здійснюють розподіл природного газу, як-от ПАТ «Львівгаз», і справді можуть встановити у будинку загальнобудинковий лічильник використання природнього газу. Та лише за однією умови – якщо не будуть проти мешканці будинку. Нам відомі випадки, коли працівники Львівгазу без попереджень та підписів мешканців ставили такі лічильники. Як правник, я рекомендую оскаржувати платіжки, які надходять з нарахуванням за таким лічильником, у судовому порядку», – каже юрист «Об’єднання «Самопоміч» Віталій Зільник.

Люди хочуть платити за той газ, який справді використовують, вимагають, аби їм встановили поквартирні лічильники газу.

«Якщо одна сім’я з 2-3 мешканців квартири використовує лише одну конфорку газової плити для приготування їжі, а у сусідній квартирі проживає п’ятеро студентів, які на газі не лише готують, а й гріють воду, то чому ці дві квартири повинні платити однакову ціну за спожитий газ? Це не справедливо! Кожна квартира повинна сплачувати за ту кількість газу, яку використовує. Для цього потрібно, щоб у кожній квартирі було встановлено індивідуальний лічильник», – розповіла Любов Давидович, депутат Львівської міськради від «Об’єднання «Самопоміч».

Проте точкова допомога, яка надається юристами та депутатами «Об’єднання «Самопоміч» в питанні боротьби з загальнобудинковими лічильниками, не є вирішенням проблеми, що вже стала всеукраїнською. Відтак за ініціативи депутатів Верховної Ради від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Лева Підлісецького та Альони Бабак було підготовлено та зареєстровано законопроект про внесення змін до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу».

«З першого січня 2018 року вся країна мала перейти на повний комерційний облік газу. Облгази мали право відключити споживачів без обліку природного газу після 2018 року. Наразі три з половиною мільйон домогосподарств в Україні досі не мають власної системи комерційного обліку природного газу. Абсолютно неприпустимим і незаконним є встановлення загальнобудинкових лічильників замість індивідуальних та шантаж відключенням газу. Кожен повинен платити лише за себе. Встановлення індивідуальних лічильників має відбуватись лише за рахунок облгазів» – пояснює автор законопроекту, народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Лев Підлісецький.

У документі, який підготували депутати Самопомочі, йдеться про наступне:

  • Чітко визначать, що загальнобудинковий лічильник газу може бути встановлений лише за згодою співвласників багатоквартирного будинку.
  • Передбачено можливість самостійного встановлення індивідуальних лічильників газу побутовими споживачами з подальшою компенсацією таких витрат за рахунок коштів, які ними сплачуються за природний газ;
  • Встановлено заборона для операторів, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, припиняти постачання газу у багатоквартирний будинок у разі ненадання співвласниками такого будинку згоди на встановлення загальнобудинкового лічильника газу.

Попри тиск, який чиниться центральною владою на «Об’єднання «Самопоміч», депутатам вдалось відстояти ініціативу спрямовану на справедливу оплату послуг населенням. Президент та Голова Верховної Ради вже підписали зміни до закону. Не пізніше як із 1 лютого 2018 року ці зміни наберуть чинності, а отже без згоди мешканців будинку загальнобудинкові лічильники ставити не будуть.

 

Comments are closed.