Нові дитячі майданчики, пандуси та освітлені вулиці: Любов Давидович звітує, що вдалося зробити у 2018 році

Завершується рік, а це час робити підсумки. Кожен з нас складає їх для себе і розуміє, що було добре, а що не дуже. Ми маємо право на особисті таємниці і не мусимо ні з ким ділитися. Та депутати – це окрема категорія людей. Ми голосували за них і вибирали, бо вірили і очікували дій, рішень проблем і результатів. Яким для них був 2018? Депутати фракції «Об’єднання «Самопоміч» звітуються.

Давидович Любов Павлівна – член постійної комісії із питань архітектури, містобудування та охорони історичного середовища розповідає про те, що вдалося зреалізувати цьогоріч і над чим працюватиме найближчим 2019-м роком.

Що  планувала зробити у 2018 році?

Моя  депутатська діяльність повністю пов’язана з втіленням у життя усіх пріоритетів програми Львів 2020, які стосуються створення комфортного життя мешканців нашого міста. Щоб кожен з нас,  приїхавши в рідне місто і  ступивши ногою на вокзал, доїхавши до будинку, зайшовши в під’їзд та заїхавши ліфтом до своєї квартири, був гордий тим, що – львів’янин. Тим, що приїхав в найпрекрасніше місто, проїхався на  сучасному комунальному транспорті, по відремонтованій дорозі, вийшов на гарній зупинці, пройшовся озелененою та освітленою алеєю, зайшов в чистий під’їзд та піднявся чистим диспетчеризованим ліфтом до своєї квартири. Але поки що ці проблеми існують і ми повинні їх щоденно вирішувати.

Вважаю, що найбільш актуальним є впровадження у цьому році програми енергоефективності, сучасних систем енергозбереження та теплових пунктів у районах міста. А також проведення утеплення житлових будинків, користуючись програмою «Теплий дім». Для втілення в життя Закону №417 «Про особливості  здійснення права власності у багатоквартирному будинку» та нового Закону «Про житлово-комунальні  послуги» й проекту «Стань господарем свого дому» проводила постійні зустрічі з мешканцями, аби роз’яснити ці законодавчі акти та надати допомогу у створенні ОСББ та в обранні форми управління.

З метою реалізації проекту «Комфортне місто» у 2018 році запланувала:

 • реалізувати проект з облаштування громадського простору на бульварі Гашека, з заміною усіх інженерних мереж, облаштуванням відпочинкових зон для дітей, підлітків, дорослих та для літніх людей. Вартість проекту майже 8 млн грн. Цей проект – моя мрія, яку я намагаюся втілити в життя вже 3 роки. Мета – вивести район КЕВівських будинків з депресивного і зробити його одним з найяскравіших у місті;
 • провести у цьому районі заміну покриття міжквартальних доріг та прибудинкових територій біля 10 будинків;
 • провести освітлення дворів та дитячих майданчиків;
 • встановити 2 дитячих майданчики;
 • провести заміну інженерних мереж (тепла, водовідведення та водопостачання) у будинках;
 • створити у місті 50 нових ОСББ;
 • за кредитні кошти здійснити повну термомодернізацію двох будинків, які скористаються програмами відшкодування кредитів з міського та державного бюджетів;
 • відремонтувати покрівлю, ліфти у всіх будинках;
 • проводити постійні зустрічі з мешканцями;
 • щотижня порайонно проводити зустрічі з головами ОСББ;
 • проводити 4-5 виїздів на тиждень;
 • здійснювати контроль за встановленням тимчасових споруд на території міста та незаконними забудовами;
 • реалізувати можливість передачі одного-двох відомчих гуртожитків у комунальну власність міста.

Що і як мені вдалося зреалізувати? Хто чи що допомагає?

Для втілення в життя Закону №417 «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» та нового Закону «Про житлово-комунальні послуги» й проекту «Стань господарем свого дому» проводила зустрічі з мешканцями, аби роз’яснити ці законодавчі акти та надати допомогу у створенні ОСББ та в обранні форми управління.

З метою реалізації проекту «Комфортне місто» у 2018 році:

 • реалізувала проект з облаштуванню громадського простору на бульварі Гашека, з заміною усіх інженерних мереж, облаштуванням відпочинкових зон для дітей, підлітків, дорослих та для літніх людей. Район КЕВівських будинків з депресивного стає з одним з найяскравіших у місті;
 • проведено заміну покриття міжквартальних доріг та прибудинкових територій  біля 10 будинків (вул. Стрийська, 47, 49, 53, 59, вул. Скорини, 6а, 12, 20, 22, вул. Гашека, 17, 19);
 • проведено освітлення трьох  дворів, двох дитячих майданчиків;
 • установлено три дитячих майданчики (вул. Стрийська, 49, вул.Скорини, 30-32, вул.Кругла, 7-а);
 • Проведено заміну інженерних мереж (тепла, водовідведення та водопостачання ) у трьох будинках та відремонтовано у 10 будинках;
 • установлено пандус у будинку на вул. Хоткевича, 60 для особи з обмеженими фізичними можливостями;
 • брала участь в установчих зборах мешканців у місті зі створення нових ОСББ;
 • за кредитні кошти здійснено повну термомодернізацію двох будинків, які скористаються програмами відшкодування кредитів з міського та державного бюджетів;
 • відремонтовано 10 покрівель, 5 ліфтів та зроблено ремонт сходових кліток у 15 будинках;
 • проведено 195 виїздів у проблемах мешканців (до будинків по всіх районах міста, у результаті особистих і телефонних звернень);
 • узяла участь у 62 районних нарадах голів ОСББ (з питань функціонування ОСББ);
 • провела 38 депутатських прийомів мешканців;
 • постійно веду  контроль  за встановленням  тимчасових  споруд на території міста та за незаконними забудовами (оскільки є членом комісії архітектури і містобудування). Особисто відстояла питання знесення чотирьох МАФів , які  були встановлені на дитячому майданчику вул. Чорновола,  103  і один незаконно встановлений на вул. Панча, 26).
 • з приводу того, що я є головою Наглядової ради з питань розподілу і утримання житла у гуртожитках м. Львова, вирішила питання передачі у комунальну власність міста 4-х відомчих гуртожитків з метою надання можливості приватизації кімнат мешканцями гуртожитків. Люди десятиліттями боролися безрезультатно за ці права.

Що не вдалося і чому? Хто чи що заважає?

Не вдалося перевести гуртожитки колишнього ЛАЗу та заводу «Іскра» у комунальну власність. Справи є в судах (звернулася Львівська міськрада зі звернення Наглядової ради).

Чим я найбільше пишаюсь у 2018 році? Що зробило мене щасливою?

 • реалізація проекту по бульвару на пр. Гашека;
 • покращення благоустрою біля КЕВівських будинків;
 • надання можливості мешканцям 4-х гуртожитків вийти з «ярма» власників і стати господарями своїх помешкань;
 • проведення розподілу електроенергії в відомчому гуртожитку на вул. Січинського, 28, що дало мешканцям проводити оплату за спожиту електроенергію не за промисловим тарифом (5 грн), а за тарифом для мешканців – 90 коп.

Що найважливіше потрібно мені зробити у 2019?

 1. Надати допомогу мешканцям в реалізації Закону України «Про житлово-комунальні послуги» у м. Львові.
 2. Реалізувати проект «Стань господарем свого будинку».
 3. Взяти участь в реалізації та підтримки в наступних програм:

3.1 «Програма сприянню створення та забезпечення функціонування ОСББ»

3.2 Реалізація ухвали «Врегулювання питання управління багатоквартирними будинками».

3.3 «Програма технічної експертизи модернізації ремонту з заміни та диспетчеризації ліфтів»

3.4 Програма відшкодування частини кредитів отриманих ОСББ та ЖБК на упровадження заходів з енергозбереження, реконструкції і модернізації багатоквартирних будинків у м. Львові на 2015-2020 рр.» ( т.з. «теплий дім»)

 1. Впровадження пілотного проекту щодо впровадження «Програми сприяння проведення капітального ремонту окремих конструктивних елементів які перебувають в управління ОСББ».
 2. Проводити постійні щоденні зустрічі з мешканцями міста для вирішення житлово-комунальних проблем.
 3. Надалі відновлювати благоустрій району Боднарівка, залучити для цього необхідні кошти з місцевого бюджету.
 4. Облаштувати ще 2 дитячі майданчики.
 5. Провести повну передачу відомчих гуртожитків у комунальну власність міста.

Довідка:

Народилась 17 березня 1951  року у м. Прокоп’євськ Кемеровської області (Росія) в сім’ї репресованих.

Освіта:  Вища. У 1975 році закінчила Київський технологічний інститут харчової промисловості за спеціальністю «Інженер-технолог».

Професійна діяльність: Керуюча справами ГО «Об’єднання«Самопоміч».

1975 – 2007 рр. –  ПП «Козацький курінь», завідуюча виробництвом;

1975 – 2000 рр. – Червоноградський молокозавод, старший майстер, начальник виробництва, заступник директора.

 

Comments are closed.