Об’єднуватися і брати ініціативу у свої руки – у Бориславі обговорили перспективу створення ОТГ

Сьогодні, 11 серпня, представники Борислава, Східниці, Стебника та навколишніх сіл обговорили з народним депутатом фракції «Самопомочі» Любомиром Зубачем позитиви, які передбачає створення об’єднаних територіальних громад. А також загрози, які можуть виникнути від реального втілення реформи децентралізації державною вертикаллю влади. Дискусія відбулася у форматі скайп-конференції.

Дрогобицький район, а саме на його території розташовані населені пункти, які долучилися на скайп-конференції, один з небагатьох, які досі не мають перспективного плану. За словами мешканців, це результат особистої зацікавленості місцевих «князьків», які хочуть перетворити громади в особистий політичний та бізнесовий інструмент. Тим не менш, мешканці Дрогобиччини готові до об’єднання, щоправда за зрозумілими правилами і з вигодою для самих громад.

IMG_8733
IMG_8740
IMG_8742
IMG_8749
IMG_8754
IMG_8765

Під час розмови піднімали питання майбутніх відносин між містом Борислав та селищем Східниця, які сьогодні утворюють так звану «матрьошку», тобто населений пункт у структурі іншого населеного пункту. Мешканці готові об’єднуватися в громаду, але хочуть чітко розуміти, які ресурси і повноваження матимуть їхні населені пункти.

Міський голова Стебника підняв питання статусу невеликих міст, які ввійдуть в об’єднання з більшими. У Львівській області це питання спільне для міст Винники, Стебник та Соснівка, які б мали об’єднатися з Львовом, Дрогобичем та Червоноградом відповідно.

«Міста не повинні втрачати свою ідентичність, адже мають свою власну довгу історію. На мою думку, найкращий варіант для таких міст – створення агломерації Львівської, Червоноградської чи Дрогобицької. Це природній процес, адже велике місто і його приміські зони – це єдиний організм. Ми зареєстрували законопроект «Про міські агломерації» у Парламенті, він отримав схвалення п’яти фракцій і Мінрегіонбуду. Сподіваюся, Верховна Рада його прийме. Тоді приміські зони зможуть створювати агломерації без втрати самостійності її членів», – прокоментував народний депутат Любомир Зубач.

Окрім того, учасники дискусії цікавилися реформою освіти і її поєднанням з реформою децентралізації. Також ділилися проблемами, які виникають у місцевого самоврядування через бажання окремих політиків використовувати громади задля створення для себе вигідних виборчих округів.

«Такі зустрічі вкрай потрібні для мешканців Борислава і навколишніх сіл. Так люди отримують доступною зрозумілою мовою інформацію про те, як виглядатиме життя в їхніх населених пунктах уже через кілька років. Адже реформа децентралізації неминуча, і кожне село, місто та селище мусить отримати з нею максимальну вигоду», – пояснює представник «Об’єднання «Самопоміч» у Бориславі Любов Голубіцька.

Comments are closed.