Обласні чиновники можуть знищити психотерапію на Львівщині

Уже близько двох місяців у Львові обговорюють майбутнє психіатричного диспансеру. Один з його корпусів приймає пацієнтів у привабливому будинку в історичній частині Львова, по вул. О. Басараб. Схоже, у кабінетах на Винниченка зародилася думка вивільнити це приміщення, продати його у необхідні руки і отримати з цього певні дивіденди. Як можна закрити медичний заклад? У керівництва Львівщини для цього є перевірений спосіб – реорганізація.

Для обговорення проблеми скликали громадські слухання, де зібралися представники обласної ради та адміністрації, керівництво та медичний персонал психотерапевтичних закладів і громадські активісти.

Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА підготував проект рішення про реорганізацію диспансеру та приєднання його до обласної психіатричної лікарні, що на вул. Кульпарківській, у Львові. Цікаво, що проект рішення – це повністю скопійований трирічної давності лист у Департамент, який уже не відповідає реаліям сьогодення.

Професійна медична спільнота, громадськість та родини пацієнтів б’ють на сполох і переконують, що об’єднувати ці заклади не можна. Насамперед, у них лікуються зовсім різні типи хворих, яких поєднувати не можна. Це лише може погіршити стан нинішніх пацієнтів диспансеру.

«Ще одне важливе питання: куди, у випадку реорганізації, помістять пацієнтів диспансеру? У лікарні по вул. Кульпарківській уже вдвічі більше ліжок, ніж передбачалося проектом. А тут хочуть помістити на лікування ще понад сотню людей з диспансеру», – зауважує під час громадських слухань щодо майбутнього психотерапії у Львові Парасковія Дворянин, депутат Львівської облради, фракція «Самопоміч».

 

У Департаменті охорони здоров’я ЛОДА реорганізацію диспансеру обґрунтовують оптимізацією та економією коштів. Однак, жодного економічного обґрунтування чи навіть статистики щодо динаміки захворювань і необхідності ліжкомісць навести не змогли.

«Рішенням про реорганізацію обласна влада може знищити гуманістичну психотерапію у Львові. Не стару, ще радянську каральну систему, а сучасну і прогресивну. До львівських лікарів на терапію приїжджають пацієнти з європейських країн, бо у нас висококваліфіковані фахівці. Не можна знищити таку потужну медичну школу лише через бажання продати будинок і заробити на цьому. Потрібно напрацювати якісну стратегію реформування цілої галузі, яку, насамперед, повинні розробляти фахівці», – наголосила Парасковія Дворянин.

Тож медична спільнота просить призупинити будь які рішення про реорганізацію або ж накласти мораторій. Створити робочу групу з представників психотерапевтичних закладів, Львівського медуніверситету, обласних депутатів та чиновників і громадських активістів для напрацювання фахової дорожньої карти щодо реформування галузі в цілому. Поки у Львівської облради літні канікули – імовірно, жодних різких рухів представники влади не робитимуть. Але вже з вересня, коли почнеться сесія ЛОР – потрібно бути максимально пильними, щоб не допустити знищення психотерапії на Львівщині. «Об’єднання «Самопоміч» слідкуватиме за перебігом подій і всіляко допомагатиме медичній спільноті, пацієнтам та їх родинам.

Comments are closed.