Оксана Сироїд обговорила реформу місцевого самоврядування із громадою Соснівки

1Віце-спікер Верховної Ради України і народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Оксана Сироїд відвідала сьогодні, 31 березня, місто Соснівка на Львівщині, де з депутатами міськради та мешканцями говорила про реформу місцевого самоврядування, про можливі територіальні зміни в самій Соснівці та створення там самоврядної громади.

Нині Соснівка адміністративно належить до Червонограда і, по суті, є містом у місті. Але при цьому практично немає місцевого бюджету, фінансування туди надходить з Червонограда. За реформою місцевого самоврядування Соснівка могла б об’єднатись із кількома навколишніми селами та стати окремою адміністративною одиницею, яка перебрала б на себе частину повноважень держави, зазначила Оксана Сироїд.

«У Соснівці немає жодного підприємства, яке б давало прибутки і робочі місця. Тому об`єднання із населеними пунктами там, де нині працюють шахти та інші підприємства, забезпечило б необхідні надходження. Натомість люди із сусідніх сіл могли б, до прикладу, лікуватись у лікарнях Соснівки, а не їхати до Сокаля, який від них є значно далі. Так само як їхні діти могли б навчатись у школах Соснівки. А необхідні державні кошти територіальна громада отримувала б безпосередньо з Києва», – наголосила віце-спікер.

Об`єднуватись чи ні – місцеві громади мають вирішити до липня цього року. Бо саме до того часу формуватимуть державний бюджет на наступний рік у Києві і, відповідно, закладати необхідні кошти. Водночас зміни до закону про місцеве самоврядування зараз в процесі прийняття.

 

Comments are closed.