Олександр Удовенко: «Шевченківський район розвиватиметься»

TLB_5756

Ми продовжуємо серію розмов із керівниками районних адміністрацій міста в рамках проекту «Люди на Дії». Сьогоднішній гість – очільник Шевченківської райдержадміністрації Олександр Удовенко, який поділиться досягненнями і проблемами району та розповість про плани його розвитку.

Пане Олександре, ви працюєте головою Шевченківської районної адміністрації з січня 2011 року. Які новації вдалося впровадити за цей час і що поки не вдалося?

Почну з того, що не вийшло, бо це найболючіше питання. Не вдалося згуртувати громади в районі так, як би хотілося. Прагнемо залучати мешканців до вирішення проблем, починаючи від окремого будинку і закінчуючи громадським простором. Але це не завжди під силу, люди часто залишаються байдужими. Хоча, відповідно до чинного законодавства, сьогодні мешканці будинків є їхніми власниками.

Ще один великий клопіт – дороги. Понад 30 вулиць не мають твердого покриття. Це серйозний виклик, хоча ми зуміли впорядкувати принаймні хідники, щоб люди могли нормально дійти до школи, садочка чи церкви. Ремонту потребують багато доріг.

Стосовно досягнень, то тепер в районі практично нема аварійних будинків і затоплених підвалів. Тривають поточні ремонтні роботи, але все більш-менш приведено до ладу. При будь-якій аварії на інженерних мережах можна не відключати весь будинок або піврайону, як це було раніше, а тільки тимчасово перекрити стояк. Проводимо ремонти житлових будинків і прибудинкових територій, встановлюємо пластикові вікна задля енергозбереження, висаджуємо газони. За цей час разом з мешканцями та суб’єктами підприємницької діяльності пофарбували і відремонтували більше 50 фасадів будинків. Облаштовано територію перехрестя пр. Чорновола і вул. Липинського, створено сквер між вул. Липинського і Лінкольна. Невдовзі встановлять світлофор на вул. Б. Хмельницького навпроти Галицького перехрестя. Це невелика частина того, що треба зробити, але зроблено вже досить багато.

У рамках програми фінансування Європейського банку реконструкції та розвитку відбувається перебудова вулиць у мікрорайоні Підзамче. Як просувається робота?

Замовником цієї роботи є ЛКП «Львівавтодор», проект співфінансується міською радою та ЄБРР. Реконструкція відбувається згідно з графіком, до кінця року плануємо ввести в експлуатацію ділянку від перетину вул. Замарстинівської і Гайдамацької до перетину вул. Промислової та Волинської.  Цього року трамвай №6 повинен піти по нових коліях. Будуть встановлені світлофори, відеокамери, що, зрозуміло, підвищить рівень безпеки.

Вулиця Шевченка – одна з небагатьох доріг, які досі залишаються без ремонту. Коли можна очікувати на нього?

Районна адміністрація щорічно подає цю вулицю в титульні списки для вирішення питання про її ремонт, але коштів сьогодні немає. Будемо порушувати це питання і надалі. Там великий обсяг робіт (від вул. Городоцької до вул. Томашівської). Якщо брати цьогорічні ціни, то на ремонт потрібно буде не менше 60-70 млн. грн., можливо, й більше, бо потребує заміни не тільки дорожнє покриття, але й трамвайні колії.

На одній з апаратних нарад міського голови порушувалося питання про створення парку вздовж вулиці Липинського. Розкажіть детальніше про цей проект.

Формування парку по вул. Липинського – ідея, яку я давно хочу реалізувати. Ми вже почали організацію скверу, але там, де ми планували проводити роботи, є дві земельні ділянки, які перебувають в оренді. Зараз залагоджуємо ці земельні питання.

Також уже в розробці проект розвитку громадського простору на вул. Б. Хмельницького від вул. Грінченка до вул. Липинського, який має бути реалізований до жовтня. Плануємо прокласти там велодоріжки, зробити окремий невеликий сквер для вигулу собак, адже для Львова це справді потрібно. На проект виділено 2,5 млн. грн., їх недостатньо, тому намагаємося залучити підприємців, мешканців.

Шевченківський район традиційно був промисловим. Як ви вважаєте, він і досі залишається таким?

Це питання дискусійне. Великі підприємства, які знаходилися в нашому районі, сьогодні не працюють. Деякі відроджуються, однак є близько сотні більших чи менших підприємств, які йдуть на ліквідацію. Виробництво ведеться, але не таке потужне.

Попри те, виділено земельні ділянки під індустріальний парк у Рясному. Цей мікрорайон розбудовувався, коли там був ще «Автонавантажувач», коли ще на повну потужність працював «Електрон». Жителі цього району були переважно працівниками цих підприємств. Зараз вони змушені виїжджати, бо немає роботи. Створення індустріального парку дасть 8,5 тисяч робочих місць. Маємо надію, парк стане поштовхом для розвитку промисловості.

Один з основних принципів діяльності «Самопомочі» – це самоорганізація мешканців. Розкажіть, будь ласка, чи є активними  мешканці Шевченківського району?

На жаль, мешканці часто вважають, що вони не повинні брати участь в управлінні житловим фондом, комунальними структурами тощо. Так було роками. Коли людину припече, тоді вже вона буде шукати вихід, а якщо ні, то годі когось залучити.  Буває,  участь в обговореннях чи слуханнях з великого будинку беруть лише дві людини. Мешканці не дуже хочуть розуміти, що вони повинні управляти цим процесом. А поки люди осторонь, все одно щось буде не так.

Львів має генеральний план свого розвитку. Поділіться з нашими читачами, як зміниться Шевченківський район у найближчі 10-20 років?

Район буде добре структурований, матиме хороші дороги та якісний транспорт. Думаю, що окремі мікрорайони розбудуються, а підприємницька, торгівельна, розважальна інфраструктура району розвинеться.

Comments are closed.