Особливості соціального підприємництва

У світі досить поширеним є явище «соціального підприємництва» (далі – СП). Суть його зводиться до того, що основа ціль діяльності «бізнесу» не є отримання прибутку, а досягнення певних соціальних результатів в різноманітних сферах (освіта, культура, здоров’я тощо) з метою підтримати осіб похилого віку та осіб з інвалідністю, малозабезпечених, учасників війни, бездомних людей та інших груп населення.

Джерело: https://dt.ua/

Рушійною силою створення СП можуть бути такі елементи:

  • заохочення споживачів купляти продукцію, виготовлену соціально незахищеними людьми. Частину коштів за продані товари перераховують на розвиток та вирішення соціальних проблем;
  • залучення людей, яких не працевлаштовують через їхні «особливості». На превеликий жаль, виник міф, що певна категорія людей неспроможна якісно працювати. Окрім того, працевлаштування таких осіб, по-перше, підвищить їхню впевненість у собі та відчуття потреби та, по-друге, дасть можливість заробити на життя своїми силами, а не бути залежним від матеріальної допомоги з місцевих та/або державних бюджетів;
  • можливість отримати підтримку від різноманітних міжнародних фондів, організацій.

У вигляді заохочення до створення СП можуть бути передбачені законодавством податкові пільги (наприклад, зі сплати земельного податку), безповоротна фінансова допомога.

Звісно, у процесі створення СП чи надання такого статусу уже зареєстрованому суб’єкту підприємницької діяльності виникатиме питання, який орган це виконуватиме, які вимоги для надання статусу СП та підстави його скасування, якої організаційно-правової форми господарювання має бути підприємство, хто може бути членом СП (у випадку, якщо організаційно правовою формою є, наприклад, громадська організація) та інше.

Це все можливо буде реалізувати лише з прийняттям профільного закону у такій сфері.

З огляду на теперішню ситуацію в Україні соціально незахищені верстви населення потребують не тільки певної матеріальної допомоги від держави, пільг та субсидій, а й відчуття затребуваності. Відчуття, що про них піклуються та пам’ятають.

Comments are closed.