Паркінг у Львові: пропонують ефективне рішення

Попит на паркування у Львові значно перевищує пропозицію. У центрі міста бракує простору для автомобілів. І вже звичною стала ситуація, коли пішоходи нарікають на залишені на тротуарах автівки. Водночас засилля легковиків заважає громадському транспорту, створюючи затори. І тут водії скаржаться на недостатню кількість паркомісць. Частково вирішити таку проблему можна будівництвом нових паркінгів. Так можна розвантажити центральні вулиці, де катастрофічно бракує місця для паркування.

На сесії Львівської міської ради прийняли ухвалу «Про надання ЛКП «Львівавтодор» дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на пл. Є. Петрушевича». Відповідну ухвалу підтримали 57 депутатів. Відтак ЛКП «Львівавтодор» виготовлятиме проект землеустрою, а після розроблення необхідної документації у Львові оголосять інвестиційній конкурс на будівництво підземного паркінгу. При цьому передбачена й реконструкція скверу, який є в тому місці.

«У нас у Львові сильна проблема з паркуванням. Заїхавши в центр, навіть не маємо можливості запаркуватися, не важливо, чи це дешево, чи це дорого. Зараз готуємо виділення землі для багаторівневих паркінгів. Є декілька місць. Одне на площі Петрушевича, інші – навпроти ЛНУ ім. Івана Франка й на площі Двірцевій. Для останньої вже є ескізний проект, є землевідведення і буде конкурс на визначення переможця, який і будуватиме цей паркінг. Це допоможе розвантажити центральну частину, дасть можливість людям запаркуватися в місті, де зараз величезна проблема з паркуванням. За попередніми даними, згідно з ескізним проектом мало би бути триста паркомісць», – розповідає Ігор Корончевський, депутат Львівської міської ради від фракції «Об’єднання «Самопоміч».  

У центрі Львова планують збудувати щонайменше два підземні паркінги: перед університетом імені Івана Франка та на площі Петрушевича. Окрім цього, вже завершується розробка документації інвестиційних проектів щодо підземного паркінгу й біля залізничного вокзалу. А також облаштовано закриту зону для паркування в районі Вернісажу. Кількість платних паркомісць на комунальних майданчиках для паркування зросла від 403 до 639.

Будівництво нових доріг у великі спальні мікрорайони міста, якісне швидкісне трамвайне сполучення з центром та багаторівневих паркінгів – важливі складові стратегії «Львів-2020» від «Об’єднання «Самопоміч» і лідера організації Андрія Садового. Адже для розвитку успішного міста у пріоритеті повинна бути якісна інфраструктура.

Comments are closed.