Переселення з усіма вигодами

Чия правда? Роками люди виборювали право на проживання у гуртожитку від меблевого комбінату. В результаті одні отримали повноцінні квартири, інші ж  – лише «зловили облизня». Про всі перипетії життя у гуртожитку на Зеленій, 208 дізнавайтеся далі.

Кімнату в гуртожитку пані Марія отримала з першого дня роботи на меблевому комбінаті. Коли керівництво вже недіючої установи вирішило виселити звідти людей, мешканці створили ініціативну групу: «П’ять чоловік відповіли за цілий гуртожиток. Вони об’єдналися з власником, він сказав: беріть собі, що хочете, головне – віддайте мені один стояк», – розповіла пані Марія. 

Згодом в одному крилі гуртожитку ініціативні мешканці облаштували собі багатокімнатні квартири з окремими вигодами. Інші ж люди навіть не залишились при своєму, оскільки з кожного поверху щезли кухні та санвузли загального користування.

Ініціативна група стверджує – коли вони відстоювали своє право на проживання, більшість мешканців відмовилися брати в цьому участь: «Десять років тому вони говорили, що їм нічого не треба, що вони підуть в село жити. А ми, сімейні, добивалися, – розповідає пан Михайло, член ініціативної групи. – Ці люди палець об палець не вдарили і копійки не дали. Ми зараз даємо гроші і з керівництвом робимо їм ремонти. Значить, перекривався дах, велася електрика, велася каналізація, вода.»

2

Мешканцям, які повинні переселитися з одного крила в інше, уже підготували нові кімнати. А також облаштували на поверсі окреме приміщення, куди люди можуть сходити «до вітру», прийняти душ і приготувати собі їжу. Проте мешканці на цьому не зупиняються: «Вони зробили прекрасно. Для пралки, для санвузла то є добре. Але ми вимагаємо окремої кухні. Такої, як ми користувалися до того», – зазначила пані Галина, мешканка гуртожитку. 

Завідувач гуртожитку каже, що вільних кімнат вже немає. Але всі зобов’язання перед мешканцями комбінат виконав, тепер черга за людьми: «Один час в них одні вимоги, в інший час в них другі вимоги. Ми тоже кидатися грошима наліво-направо не маємо можливості. Була вимога – зробіть нам умови, щоб ми переселилися. Будь ласка, зробили. Добре, зробимо окрему кухню, але де гарантія, що їм ще щось не сподобається? Постійно наростає конфлікт, постійно їм щось треба», – висловив свою думку Максим Товстий, завідувач гуртожитку на Зеленій, 208.

1

Аби конфлікт не досяг критичної точки, голова Сихівської райадміністрації запропонувала мешканцям гуртожитку укласти договір з керівництвом меблевого комбінату, де будуть прописані, а згодом і виконані усі умови з переселенням людей:

«Частину гуртожитку необхідно передати в комунальну власність для того, щоб люди могли укласти договори найму і приватизувати своє житло. Якщо конфлікт не буде вирішений, то і мови не може бути про передачу частини приміщення в комунальну власність. І тому мають бути зацікавлені усі сторони у вирішенні цього конфлікту», – зазначила Ірина Маруняк, голова Сихівської районної адміністрації. 

«Ми тримаємо це питання на контролі. Ми вже неодноразово тут були. Тому сумісно з людьми будемо це питання вирішувати. Ми стоїмо на стороні мешканців, на стороні законодавчих актів і будемо все робити відповідно до чинного законодавства», – додала Любов Давидович, керуюча справами «Об’єднання «Самопоміч».

 

Comments are closed.