Перевізники відмовились перевозити пільговиків

Їхати, іти пішки чи сидіти вдома? Для пільговиків така дилема може стати реальністю вже з понеділка.  Новина про те, що з 8 лютого перевізники відмовляються возити пільговиків, пані Лесю шалено обурила. Матір сімох дітей і голова спілки багатодітних сімей ще добре пам’ятає, як це було минулого року.

«Зранку, коли ще громада не була проінформована і сім’ї не знали, дітей висаджували з маршруток, діти залишалися без обіду, йшли пішки. Отримали певні стреси у зв’язку з цим приниженням. І ми би дуже хотіли зараз запобігти цьому», – говорить Леся Кравчишин, голова спілки багатодітних сімей «Щаслива родина».

Перевізники в усьому звинувачують владу. Мовляв, все через те, що в державному бюджеті не заклали коштів на пільгові перевезення, а місцеві органи досі мовчать.

«З січня перевізники Львова та області звичайно очікували. Тому що і представники державної влади на місцевому рівні і влада міста говорили, що це питання будуть вирішувати. Місяць пройшов, а віз і досі там», – розповідає Іван Велійка, голова львівського обласного відділення  «Всеукраїнської асоціації автомобільних перевізників».

53

Відтак, з понеділка і аж до першого квітня водії львіських маршруток вимагатимуть оплатити проїзд у пенсіонерів. Натомість на міжміських маршрутах без грошей возитимуть лише учасників АТО та членів родин загиблих бійців. Оскільки вартість квитка, в залежності від напрямку, коливається від 20-ти до 100 гривень, навіть одноразова поїздка для сімей із низькими доходами може стати розкішшю.

В облраді на пільговиків шукають грошей:
«На останній сесії ми проголосували за 15 мільйонів, які мають бути відшкодуванням певним категоріям населення. Насправді, це не так багато, але на деякий час цих грошей вистачить. Щодо перевізників, я би попросила людяності і терпіння» – розповідає Парасковія Дворянин, перший заступник голови Львівської обласної ради, фракція «Об’єднання «Самопоміч».

Тим часом у ратуші створили комісію, до якої увійшли депутати всіх фракцій. Вони у найкоротший термін повинні напрацювати механізм компенсацій з міського бюджету – чи то адресної допомоги пільговикам, чи таки повернення коштів перевізникам.

«Ми розуміємо їхнє обурення, але будемо застосовувати такий механізм, як ініціювання розірвання чи підтримання договорів на перевезення щодо тих перевізників, які нас зрозуміють і які зрозуміють пенсіонера, якому треба їздити, але він не має на це коштів», – каже Оксана Рубай, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч».

Якщо ж ваше право на безкоштовний проїзд таки порушили, звертайтесь до «Об’єднання «Самопоміч» за телефоном гарячої лінії (032) 297-1000, або в Управління транспорту Львівської міської ради.

Comments are closed.