Підніжки від держави: питання субсидій у Львові

Міський голова Львова Андрій Садовий раніше на робочій зустрічі з прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом підняв питання пільг та субсидій. Держава винна місту близько 600 млн гривень. Це, в першу чергу, відображається на роботі «Львівтеплоенерго» та «Залізничнетеплоенерго», тому що газовики вимагають плату за газ, а держава свою частину не компенсує.

Ще один сюрприз чекає на львів’ян у платіжках за комунальні послуги. З 1-го травня, щоб автоматично перепризначити субсидію, необхідна інформація про доходи за чотири квартали до моменту звернення. Тобто з квітня минулого року і до березня поточного. Проте на всі запити управління соціального захисту Львівської міської ради у Державній фіскальній службі інформації не надали. Лише 6-го червня почали надходити перші відповіді, але не всі коректні. Тому місто не може провести автоматичне перерахування субсидій. А одержувачів такої допомоги у Львові майже 137 тисяч. Тільки-но в міському управлінні соцзахисту отримають необхідні дані від податківців, автоматично призначать субсидії з 1-го травня, що відобразиться в наступних квитанціях. Тобто буде перерахунок.

Ще один важливий момент – монетизація зекономлених субсидій. Хто за опалювальний період заощадив електроенергію та газ, той отримає відшкодування в граничному розмірі: 100 метрів кубічних газу, що становить 695 гривень, та 150 кіловат електроенергії, що становить 174 гривні. Якщо зекономили менше, то й отримаєте менше. Якщо більше – решта суми повертається в державний бюджет.

Comments are closed.