#Поліклінікамаєбути: як зберегти дитяче відділення на Стрийській

Місто та держава загалом можуть активно розвиватися й процвітати саме завдяки розумним та здоровим громадянам. Від найменших до найстарших. Вони формують імідж, славу та репутацію для тих осередків, де проживають. Особливо важливо почуватися здоровими та сильними у дитинстві, юності – тоді, коли лише починається формування особистості, коли тривають пошуки шляхів самовираження.

Представники «Об’єднання «Самопоміч» добре знають, що здорові діти – це запорука сильного та прогресивного міста. Відтак щороку проводять у Львові різноманітні заходи з заохочення до здорового способу життя, до занять фізичною культурою. Це і Ярмарок спорту, який вже всім полюбився, і медичні містечка, де, окрім дорослих, можна безкоштовно пройти перевірку і діткам у педіатра. Однак, мабуть, не всюди в Україні дитяче здоров’я вважають за пріоритет. Міністерство оборони днями виставило дитяче відділення другої міської поліклініки, що на вул. Стрийській, 61, на продаж. А 21 лютого, об 11.00 год., заплановано проведення відкритого аукціону з продажу приміщень.

На підтримку педіатричного відділення виступили депутати фракції «Об’єднання «Самопоміч». Зокрема під час пленарного засідання міської ради з запитом звернулася депутатка Христина Паньків.

Ми всі знаємо, що здоров’я – найцінніший скарб. Але, на жаль, Міністерство оборони України вирішило оцінити здоров’я наших дітей у кілька мільйонів. Тому маємо колективне звернення від фракції, яке адресуємо міністру оборони України, пану Полтораку. Звертаюся до всіх не як депутат, а як мама маленького хлопчика, який теж часто є пацієнтом цієї поліклініки. Я повністю задоволена сервісом у цьому відділенні, професійністю лікарів, які там працюють. І, як на мене, те, що зараз це приміщення виставляють на аукціон, коли у Львові епідемія кору – це величезний ляпас усім батькам, які навіть за найменшої температури в дитини біжать в лікарню. Зараз просто не буде куди звернутися, оскільки найближче відділення є аж на Сихові, а в дорослу поліклініку переводити не є безпечно, – наголошує Христина Паньків, депутат Львівської міськради від «Об’єднання «Самопоміч».

Варто зауважити, що минулоріч його капітально відремонтували: замінили вікна, двері і внутрішні мережі, ззовні утеплили фасад приміщення. Загалом там обслуговують 3,5 тисячі (!) діток, віком до семи років.

«З огляду на багаторічну роботу педіатричного відділення поліклініки, у якому працює 21 медичний працівник, та для якісного забезпечення дітей мікрорайону медичним обслуговуванням, доцільно зберегти це відділення у цьому приміщенні. На жаль, в районі його розташування відсутні вільні приміщення комунальної власності Львова для переміщення. А для ремонту та обладнання педіатричного відділення наприкінці 2017 року з бюджету міста Львова було виділено майже 700 тис. грн», — інформують в управлінні охорони здоров’я Львівської міської ради.

У місті запрошують підтримати такий флешмоб – #поліклінікамаєбути. Для її збереження потрібно зателефонувати на гарячу урядову лінію – 1545, залишити скаргу на Міністерство Оборони та вимогу скасувати аукціон на це приміщення.

 

Comments are closed.