Порозумілися: Львів та Рясне-Руська погодили межі

Львівська міська рада та Рясне-Руська сільська рада порозумілися щодо 25-річного погодження меж. Після довгих переговорів є порозуміння між представниками громад. Таке рішення дає шанс на розвиток цих територій. Зокрема – облаштування індустріального парку.

Складність із нерегульованими межами з сусідніми населеними пунктами тягнеться ще з радянських часів. Часто це призводить до серйозних непорозумінь, і знайти компроміс дуже непросто. Наприклад, ще два роки тому Львів залучив інвестора для розвитку промислової зони «Рясне-2». Голландська компанія СТР готова була інвестувати 50 млн євро та збудувати сучасні виробництва, де три тисячі львів’ян могли б отримати робочі місця. Однак проект зупинився через земельні суперечки.

Проте 8 листопада голова села Рясне-Руське Емілія Смокоровська та міський голова Львова Андрій Садовий оголосили про спільне погодження меж Львова під облаштування індустріального парку.

Сьогодні питання про погодження меж Львова ухвалили депутати Львівської міської ради. Тепер це рішення мають погодити обранці з Рясне-Руської. А вже згодом документи передадуть на затвердження обласним депутатам та Верховній Раді.

«Ми мали дуже багато зустрічей з головою Рясне-Руської сільської ради, з депутатами і наша фіналізована праця була минулого тижня. Це зібралась велика команда від с.Рясне-Руської сільської ради і Львівської міської ради, яка разом системно працювала. Але щоб ця робота ввійшла у фінальну фазу, то потрібно пройти ще дуже довгу дорогу. Спершу ми голосуємо Меморандум, у свою чергу Рясне-Руська сільська рада голосує. Опісля повинна голосувати районна рада, обласна, а Верховна Рада повинна аж поставити крапку. Це є дуже складна робота, але потрібно її починати. Село Рясне-Руська – це наші сусіди, тому нам потрібно бути разом», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Окрім цього, місто наступного року передбачить кошти та допоможе Рясне-Руській збудувати дитячий садок. Це рішення також ухвалили депутати міської ради. Львів зобов’язався сприяти розвитку територіальної громади села Рясне-Руське, реалізації соціальних, культурних та інфраструктурним проектів у громадах на 2018-2020 роки.

Роксоляна Совицька

Comments are closed.