Про порядок зняття багатоквартирних будинків з балансу міської ради

  • Юристи “Об’єднання “Самопоміч” консультують

Відповідно до Ухвали № 4035 від 11.10.2018 р. відбувається списання львівських багатоквартирних будинків з балансу міської ради.

Із перебігом процесу можна ознайомитися на Порталі відкритих даних Львова.

Згідно п.3 рішення Виконавчого комітету Львівської міської ради №876 від 30.09.2016 року «Порядок списання з балансу міської ради багатоквартирних будинків, у яких розташовані приміщення приватної та інших форм власності» (далі – Порядок) списання з балансу багатоквартирного будинку, що перебуває на балансі Львівської міської ради (надалі – балансоутримувач), у якому розташовані приміщення приватної та інших форм власності (надалі – багатоквартирний будинок), здійснюється на підставі прийнятого рішення відповідною районною адміністрацією про списання багатоквартирного будинку.

Можна виокремити наступні етапи зняття будинку з балансу:

  • Ухвала міськради про списання з балансу;
  • Прийняття розпорядчого документу про списання з балансу – районною адміністрацією;
  • Утворення комісії зі списання з балансу у районній адміністрації;
  • Підписання акту про списання багатоквартирного будинку з балансу членами комісії з районної адміністрації;
  • Затвердження акту про списання багатоквартирного будинку з балансу розпорядженням балансоутримувача в особі відповідної районної адміністрації.

На підставі якого документа проводять списання з балансу?

На підставі розпорядчого документа, інформація про який розміщують на сайті ЛМР та у кожному будинку (на інформаційних стендах у під’їздах будинків та біля них).

Хто проводить списання?

Для списання утворюють комісію в складі не менше 5 осіб. Склад затверджує балансоутримувач. Очолює комісію заступник голови відповідної районної адміністрації з житлово-комунальних питань. Крім того, до складу комісії може залучатись уповноважена особа від співвласників будинку протягом усього часу роботи комісії, але лише до підписання акту про списання багатоквартирного будинку з балансу.

Як фіксують технічний стан конкретного будинку?

Перед списанням проводять огляд багатоквартирного будинку. У результаті роботи комісії складають акт про списання багатоквартирного будинку з балансу, який підписують всі члени комісії та затверджує розпорядженням балансоутримувач в особі відповідної районної адміністрації.

Коли процедура списання з балансу закінчується?

Після затвердження акту списання балансоутримувачем в особі відповідної районної адміністрації процедуру списання вважають закінченою. Варто зазначити, що процедура списання з балансу має бути закінчена до 2 місяців з дня прийняття розпорядчого документа районною адміністрацією.

Копія акту про списання з балансу багатоквартирного будинку надають:

  • співвласнику багатоквартирного будинку за його (їх) зверненням;
  • у 5-денний термін Департаменту житлового господарства та інфраструктури та Управлінню комунальної власності Департаменту економічної політики.

Хто залишається виконавцем житлово-комунальних послуг?

Згідно Ухвали ЛМР № 4035 від 11.10.2018 р. львівські комунальні підприємства, залишаються виконавцями житлово-комунальних послуг у житлових будинках м. Львова, до моменту прийняття рішення власниками квартир та нежитлових приміщень багатоквартирних будинків про форму управління багатоквартирним будинком або створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. Тобто, допоки Ви не створили ОСББ або не призначили управителя, надавачем послуг залишається ЛКП.

Із переліком управляючих компаній у м. Львові можна ознайомитись на сайті львівської міської ради.

Що здійснюють районні адміністрації?

  • до 01.01.2019 проводять списання багатоквартирних житлових будинків з балансового обліку львівських комунальних підприємств.
  • з 01.03.2019 проводять конкурси на призначення управителів житловими будинками, у яких не створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, або співвласниками не прийнято рішення про форму управління багатоквартирним будинком.

У який термін передають технічну та іншу документацію на будинок?

У 3-місячний строк з дня державної реєстрації об’єднання (ОСББ) колишній   балансоутримувач   багатоквартирного  будинку  або особа,  яка  здійснювала  управління  багатоквартирним будинком до створення   об’єднання, забезпечує   передачу   йому  примірника технічної  та  іншої  передбаченої  законодавством документації на будинок,  а  також  документа,  на підставі якого багатоквартирний будинок  прийнято  в  експлуатацію,  технічного  паспорта і планів інженерних мереж.

Хто відновлює документацію у разі її відсутності?

У  разі  відсутності документації колишній балансоутримувач протягом 6 місяців з дня державної реєстрації об’єднання (ОСББ) відновлює її за власний рахунок.

Отже, для зняття багатоквартирного будинку з балансу міської ради необхідно утворити комісію для списання, скласти акт про списання, передати технічну та іншу документацію на будинок наступному балансоутримувачу.

Володимир Вовк та Ольга Туркот

Comments are closed.