Пожежник, будівельник, ветеринар: ким були маленькі львів’яни на вихідних

Більшість дівчат у дитинстві мріють бути співачками чи моделями, а хлопці пожежниками чи поліцейськими. Однак з вибором справи підлітки стикаються пізніше, коли обирають місце навчання, часто керуючись бажанням батьків чи не розгледівши в собі таланти. Наслідок такого неправильного вибору – втрачені роки. Саме тому важливо вчасно побачити здібності та інтереси дитини та правильно її скерувати. А найкраще це зробити в розважальній формі.

Саме тому традиційним стало проведення «Міста професій», до якого Львів долучився цієї неділі, 17 червня. У парковій зоні створили імпровізоване містечко, де кожна дитина змогла відчути себе дорослою. На вході діти отримували паспорт мешканця, з яким на різних локаціях могли спробувати себе у ролі працівника, отримати справжню зарплатню та витратити її на власний розсуд. Участь у такому заході безкоштовна, але вхід для батьків лише у супроводі дітей.

«В кожному місті ми досить прискіпливо обираємо наших умовних роботодавців, – розповідає ідеолог проекту Тетяна Люлька. – Цього року ми спостерігаємо концентрацію вмотивованих роботодавців, яким важливо не прорекламувати свою організацію чи бізнес, а закохати дітей у професію. Сьогодні Львів встановив своєрідний рекорд – тут представлені майже 200 професій. Такої кількості не було навіть в Києві. Тепер це планка, до якої мають тягнутись усі міста. Рекордною стала і кількість відвідувачів – можемо говорити, що на святі побували близько 10 тисяч дітей».

«Цього року Місто професій проходить у трошки іншому форматі. Ми об’єднали представників певних галузей, наприклад, освіта, безпека, наука, і вони представлені на окремих майданчиках. Також можна побачити дуже багато технічних напрямків: діти можуть подивитись, як влаштована трамвайна колія або відремонтувати світлофор, – говорить Оксана Страз, співорганізатор заходу, заступник керівника «Об’єднання «Самопоміч» у Львові. – Хочемо подякувати нашим партнерам, а також маленьким учасникам та їх батькам, які знайшли час прийти, розвіятись, спробувати себе у різних професіях, а можливо навіть уже обрати якийсь фах. А в майбутньому стати професіоналами своєї справи, аби творити міста, в яких хочеться жити».

Відзначимо, список представлених професій змінюється залежно від міста проведення, адже кожне чимось особливе. Зазвичай представляють спеціальності поліцейського, криміналіста, рятувальника, вогнеборця, кінолога, вибухотехніка, інспектора ДАЇ, лікаря, будівельника, автомеханіка, ветлікаря, артиста тощо.

Діти з задоволенням виконують справжню дорослу роботу під наглядом та з допомогою дорослих спеціалістів: гасять полум’я, будують будинки, міняють колесо автомобіля, надають медичну допомогу, вчаться у поліцейських ловити злодіїв, знаходити відбитки пальців чи знешкоджувати міни, будувати водопроводи чи виконувати логістичні завдання, а також спілкуються одне з одним (беруть інтерв’ю, працюють костюмером, журналістом чи продавцем-консультантом). І навіть дощ не завадив провести час весело та корисно.

Нагадаємо, «Місто професій» — це тепер уже міжнародний дитячий  профорієнтаційний проект, метою якого є дати можливість спробувати себе у різних професіях та відчути себе дорослими. Вік учасників – від 2 до 15 років.

У Львові захід проходить вже п’ятий рік поспіль з ініціативи міжнародного ділового журналу «Community» за підтримки «Об’єднання «Самопоміч» та Львівської міської ради. Торік фестиваль представив понад 100 професій: пожежник, лікар, будівельник, перукар, актор, рятувальник, кулінар, продавець, палеонтолог, автомеханік, програміст та інші. Загалом в Україні учасниками заходу стали  понад 400 000 дітей в 29 містах.

Фото з фестивалю можна переглянути за посиланням.

Comments are closed.