Право на власність: територія біля будинку належатиме ОСББ

Практика ОСББ поширена в усьому світі. Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків дає можливість мешканцям самостійно господарювати на своїй території, обирати надавачів послуг та відмовлятися від них у разі неякісного обслуговування. Депутати міської ради подбали, аби ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, передали безоплатно у власність користування ОСББ.

Наразі порядок передачі земельних ділянок у власність співвласникам багатоквартирного будинку відсутній. У зв’язку з цим депутати фракції «Об’єднання «Самопоміч» підтримали затвердження Тимчасового порядку надання ОСББ земельних ділянок у постійне користування до часу, поки  Кабінетом Міністрів України не затвердить це на законодавчому рівні. Це дозволить ОСББ оформляти право постійного користування на земельні ділянки для обслуговування багатоквартирних будинків.

У рамках цієї ухвали, сьогодні депутати надали ОСББ «Роксоляни-10» земельну ділянку на вулиці Роксоляни, 10 у постійне користування для обслуговування багатоквартирного житлового будинку. Таке рішення надасть співвласникам можливість оформити правовстановлюючі документи на прибудинкову територію багатоквартирного житлового будинку із закріпленням меж.

ОСББ є найбільш захищеним способом управління в багатоквартирному будинку. Юридична особа ОСББ не набуває права власності на житлові чи нежитлові приміщення у будинку, які є у власності мешканців, і не має юридичних підстав ним розпоряджатися. Дуже важливим також є важіль впливу самих співвласників – за законом вони обирають голову об’єднання серед мешканців будинку і можуть будь-коли його переобрати, що допоможе ефективніше управляти майном.

Співвласники ОСББ можуть заробляти гроші на власному будинку, розпоряджатися цими коштами на власний розсуд, залучати спонсорів чи брати участь у різних заохочувальних державних програмах. Це надзвичайно важливо, особливо в умовах зростання тарифів на житлово-комунальні послуги, адже зараз критично необхідно думати про енергозбереження та зменшення використання природних ресурсів. Тому головне – прийняти рішення, рухатись вперед і змінювати насамперед свій будинок, а разом з тим і країну.

Роксоляна Совицька

Comments are closed.