Про ситуацію з виплатою боргу ЛАЗу

Протягом 2009 – 2010 років Львів закупив понад 30 автобусів у Львівського автобусного заводу. Кошти повинні були виділятися з міського бюджету. Але місто досі не розрахувалося з ЛАЗом за поставлені автобуси. І станом на сьогодні є низка судових рішень, які набрали законної сили. Нещодавно на сесії Львівської міської ради було прийнято рішення про підписання меморандуму між з ТзОВ «Оптимум Фактор», яке отримало від ЛАЗу право вимагати борг. Проте депутати керувались неповною інформацією. Після того як з’ясувалось, що ТзОВ «Львівські автобусні заводи» досі не виплатили зарплати працівникам, меморандум скасували.

Прийнятий документ передбачав, що АТП-1 повинне заплатити «Оптимум Фактор» 19,6 мільйона гривень. А «Оптимум Фактор» повинен анулювати ще 4 млн грн боргу. Крім того, «Оптимум Фактор» мав сплатити борги ЛАЗу за тепло та воду. Причиною такого меморандуму стало те, що через борги за придбані у 2009-2010 роках автобуси виконавча служба блокує рахунки та арештовує автобуси АТП-1.

За інформацією директорки юридичного департаменту Львівської міської ради Гелени Пайонкевич, 36 автобусів перебувають у розшуку виконавчої служби. Якщо вони потрапляють у відеосистему «Рубіж», поліція їх доставляє на арештмайданчик. Однак уже після прийняття ухвали про меморандум у Львівській міськраді з’ясували, що ТзОВ «Львівські автобусні заводи» досі не виплатило своїм працівникам заборгованість із заробітної плати. Тому на черговій сесії депутати міськради скасували рішення про меморандум.

«Львів отримав 30 автобусів і жодної гривні місто не заплатило до сьогоднішнього дня. Ми розуміли складність ситуації. Але я хотів мати одну гарантію – що гроші, які ми заплатимо, підуть на оплату праці працівникам. Такої гарантії ми не отримали. Зараз нам погрожують арештувати всі автобуси, які є на АТП-1, через борг. А це більше ста автобусів.

Ми довго думали, як вийти з цієї ситуації. За інформацією, яка була станом на минулий місяць, заборгованості по зарплаті людям не було. На превеликий жаль, ця інформація була недостовірною. Ми її отримали. І власне, маючи цю інформацію, ми сьогодні прийняли ухвалу, що меморандум не може діяти, бо великий об’єм інформації був прихований від громади міста Львова. Тому на сьогоднішній день ні одна гривня з бюджету міста не була заплачена людям, які мають проблеми з громадою міста Львова», – розповів Андрій Садовий, міський голова Львова.

 

 

 

Comments are closed.