Продаж комунального майна за туманом секретності

Під час звіту за рік голова обласної ради Олександр Ганущин не зміг відповісти на запитання, чи перейде обласна рада на принципи прозорої роботи і розпочне продаж майна через аукціон.

Бюджет розвитку Львівщини наповнюється неефективно, оскільки основне джерело його наповнення – продаж комунального майна – здійснюється за низькими цінами. Підвищити дохід від продажу майна дозволяють публічні аукціони, які фракція «Самопоміч» уже рік намагається запровадити під шаленим спротивом більшості депутатів та голови ЛОР.

«Рік роботи показав, що до принципу прозорості і публічності у цьому процесі рада так і не дійшла. Наприклад, у вересні цього року сесія знову погодила об’єкти, які пішли на приватизацію шляхом викупу. Як наслідок, бюджет розвитку області недоотримав певної суми коштів», – пояснює у своєму зверненні до голови ЛОР голова фракції «Самопоміч» Інна Свистун.

Зі слів Інни Свистун, фракція «Самопоміч» так і не змогла переконати більшість депутатів зламати старі правила і почати працювати прозоро. Робота за старими стандартами – це недоопрацювання ради перед громадою Львівщини.

«Ми всі живемо в одному середовищі і люди говорять про те, яке велике щастя і в яких розмірах звалилося на тих, хто підтримував відповідні проекти рішення. Мене цікавить, яка позиція ради буде в 2017 році стосовно приватизації комунального майна, і чи дотримається найчисленніша фракція ЛОР свого гасла «Жити по-новому», чи ми все таки будемо продовжувати попередню позицію дерибану, яка завжди відбувалася у стінах обласної ради», – задала запитання голові ЛОР Інна Свистун.

На жаль, Олександр Ганущин не дав конкретної відповіді на запитання, лише апелював до роботи Львівської міської ради, не давши жодної конкретики щодо планів роботи з комунальним майном області.

«Є різні філософії, і ці філософії застосовуються в цьому залі. Є профільна постійна комісія, яка розглядає пропозиції, все це потрапляє сюди і оформляється виконавчим органом Львівської обласної ради, який називається управління майном спільної власності і йде на розгляд сесії. Колеги, немає бажання голосувати, не голосуємо, є бажання голосувати – голосуємо», – відповів Олександр Ганущин.

І справді, під слова «прошу голосувати, прошу підтримати» більшість колег в стінах ЛОР голосують за продаж майна правом викупу, а під слова «прошу визначитися шляхом голосування» продаж шляхом аукціону не набирає достатньої кількості голосів.

Comments are closed.