Профілактика – найкраще лікування

 У селі Желдець Кам’янко-Бузького району відбулася медична-профілактична акція. Львівські лікарі разом з колегами з місцевого ФАПу оглянули пацієнтів і без перебільшення врятували кільком пацієнтам життя – виявили недуги, про які ті навіть не здогадувалися.

На медогляд прийшли понад 30 мешканців села, яких оглянули хірурги та ендокринолог. Кожному з пацієнтів виміряли артеріальний тиск, рівень цукру в крові та провели огляд. У трьох пацієнтів виявили значне перевищення глюкози – це серйозна підозра на діабет.

«Ми оглянули понад три десятки пацієнтів, на жаль, багато з них не слідкують за здоров’ям так, як це необхідно, – коментує результати медогляду хірург, депутат Львівської обради від «Об’єднання «Самопоміч» Василь Савчин. – Ми надали рекомендації щодо лікування кожному, а також скерували людей на додаткові обстеження до Львова».

Варто відзначити добре організовану роботу медичних працівників ФАПу, однак амбулаторія отримує недостатнє фінансування від чинної влади району та області. Тут немає облаштованих ліжкомісць, карета швидкої допомоги не забезпечена усіма необхідними засобами екстреної медицини.

«Команда місцевих лікарів сумлінно виконує свою роботу, вони піклуються про здоров’я кожного мешканця села. На жаль, тут бракує певних медичних засобів, особливо для швидкої допомоги. Ми спробуємо хоч якось вирішити цю проблему, – розповідає керівник Кам’янко-Бузької «Самопомочі» Оксана Шваюк. – Ще одна важлива проблема – відсутність аптечного пункту. Вікриття аптеки – це одне з перших завдань, яке повинна виконати влада майбутнього ОТГ».

Comments are closed.