«Програма розвитку АПК – одна з кращих на Львівщині», – Тарас Вервега

Від сьогодні представники профільних департаментів ЛОДА звітують про виконання обласних програм. Першими свою роботу представили департаменти міжнародного співробітництва та АПК. Найбільш успішною поки що вважають нову комплексну програму підтримки та розвитку АПК на 2016-2020 роки, до створення якої долучився голова профільної комісії, депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» Тарас Вервега.

Програма передбачає відшкодування відсотків за кредитами для фермерських господарств, кредити на розвиток кооперації та кредити фізичним особам для започаткування аграрного бізнесу.

«Якщо дивитися лише на фінансові показники, то здається, що програма АПК розвивається повільно. Але це не так. Ми прийняли дуже чіткі критерії і підходи до фінансування, поставили амбітні цілі, щоб забезпечити максимально ефективне використання бюджетних коштів. Це принципово інша програма, яка не просто передбачає повернення відсотків за кредит, а виховує невеликих підприємців з серйозними бізнес-планами. Так ми створимо базу для фермерських господарств, щоб в подальшому не починати все з нуля, а примножувати існуючі результати», – пояснює Тарас Вервега.

Також заслухали виконання програм міжнародного співробітництва. На програму зі співробітництва та європейської інтеграції використано 1,1 млн грн, з виділених 7 млн грн. Більшість з цих коштів скерували на підтримку міжнародних концертів та фестивалів, проведення семінарів та промоцію Львівщини на міжнародній арені. Ще одна міжнародна програма сприяння розвитку інформаційного та громадянського суспільства освоїла майже 4 млн грн, з передбачених 11,1 млн грн. За ці кошти профінансували телеканал «Львів–ТБ», видавничий центр «Пам’ять», книжковий ярмарок у Краматорську, Форум громадських ініціатив, популяризацію контрактної служби та публікацію розпоряджень голови ЛОДА у газеті «Високий Замок».

Comments are closed.