ПТУ, які фінансуються з львівського бюджету, повинні готувати спеціалістів для міста

Фото: ua.korrespondent.net

Минулого року центральна влада вирішила передати професійно-технічні училища Львова на фінансування міста. Тож дев’ятнадцять закладів професійно-технічної освіти почали отримувати кошти з львівського бюджету. При цьому місто не отримало можливості коригувати навчальний план цих закладів відповідно до своїх потреб, визначати пріоритети, які важливі для Львова. 

Депутати міськради від «Об’єднання «Самопоміч» ініціювали звернення до прем’єр-міністра України та голови Верховної ради з проханням надати повноваження Львівській міській раді визначати перспективи та напрями розвитку закладів профтехосвіти, які місто фінансує.

Львів – велике місто з розвинутою інфраструктурою. Важливо, щоб львівські навчальні заклади готували своїх студентів за тими спеціальностями, які потрібні місту. Це забезпечить випускників робочими місцями і дасть місту хороших майстрів. 

«Професійна технічна освіта надзвичайно важлива для міста. Львову завжди потрібні хороші майстри. Проте нам важливо, щоб навчальні заклади готували спеціалістів за тими спеціальностями та методикою, які актуальні зараз. Якщо місто фінансує ці заклади, то має повне право визначати напрямки подальшого розвитку закладів професійно-технічної освіти. Дев’ятнадцять навчальних закладів професійно-технічної освіти передано на фінансування міста. Впродовж 2016 – 2017 років Львівська міська рада успішно фінансує їх. Для їх утримання у 2016 році з міського бюджету було виділено понад 200 мільйонів гривень, а на 2017 рік близько 300 мільйонів гривень», – розповіла Тетяна Іванів, 

У випадку, коли центральна рада не відреагує на звернення, 1 грудня 2017 року Львівська міська рада буде змушена відмовитися від фінансування закладів професійно-технічної освіти починаючи із 2018 року.

Comments are closed.