Питання будинків КЕВ можна вирішити на державному рівні

У відомчому полоні. По допомогу в «Об’єднання «Самопоміч» неодноразово зверталися мешканці будинків, які перебувають на балансі Міністерства оборони.  Проблеми в усіх, як під кальку писані: за рахунками сплати, але комфорту не чекай. Причина, як завше, в нестачі коштів. Проте передавати будинки на баланс міста відомство не поспішає.

Обдерті стіни під’їзду, який уже давно не бачив ремонту, людей з будинку на Гашека, 22 не дуже хвилюють. Адже вже роками головним болем є дірявий дах, від якого найбільше потерпають мешканці верхніх поверхів.

«Тече дах. А малий мій має асматичний бронхіт. Ми неодноразово в лікарні лежали, нам лікарі сказали зробити в хаті ремонт. Ми зробили, але вода далі тече, – скаржиться Христина, мешканка будинку по вул. Гашека, 22. – У ванній нещодавно зробили також ремонт. Зараз все сухо, але як розпочнеться сезон дощів – все знову буде заливати.»

В сильний дощ непереливки і людям, які живуть поверхом нижче: «Воно стікає по цій стіні просто струмком. І ця вся вода стікає на сходову клітку, і тут може бути чуть не по кісточки води. В квартирі в мене з електричної розетки, яка зразу за дверима, в сильний дощ витікає вода і підтоплює мені коридор», – розповідає пан Віктор.

Роками мешканці просять будинкоуправління зарадити проблемі, але щоразу чують лише відмовки. Місяць тому насилу допросились встановити причину протікання. Сказали, що через дірявий дах дощова вода тече поза ливневою каналізацією. А нещодавно стався ще один казус, щоправда, вже з фекальною каналізацією. За словами пана Володимира, два дні тому в підвалі забилася каналізація, «там все повністю, аж до щитової, залило фекаліями. Вони каналізацію прочистили і на тому зупинилися. Там зараз все в підвалі плаває так, як має бути.»

Робили абияк і каналізацію в іншому під’їзді. Вже майже рік мешканці просто не можуть «намилуватися» результатом їхньої праці. Ще одна проблема будинку  – аварійні дашки. В будинкоуправлінні запевнили, що про всі проблеми будинку на вулиці Гашека, 22 вони знають і докладають максимум зусиль, щоб якомога швидше їх вирішити.

«Ми просили наше керівництво допомогти матеріалами для проведення техремонтів. Отримали позитивну відповідь, готуємо документацію», – запевнив Юрій Субота, начальник БУ №4 (Липники) КЕВ м. Львова.

Сказати, коли саме розпочнуть ремонт, чоловік не захотів. Проте мешканці розповідають, що мають письмову відповідь на їхнє звернення: «Написали відповідь, що в планах у них до кінця третього кварталу вони зобов’язуються перекрити дах і усунути всі неполадки», – розповів пан Володимир. 

гаш

Чи виконає будинкоуправління свої зобов’язання перед мешканцями, покаже час. Але злегковажити проблемою даху значить наразити людей на небезпеку. Адже разом зі стінами намокає і електрощиток.

За словами Зої Фостій, представник житлово-комунального відділу Сихівської райадміністрації, впливу на будинкоуправління в адміністрації не мають: «Що ми, адміністрація, можемо, ми допомагаємо. Але комунальні послуги сплачуються будинкоуправлінню і, відповідно, вони зобов’язані виконувати свою роботу.»

Керуюча справами «Об’єднання «Самопоміч» переконана, що проблема відомчого житла у Львові та і загалом в Україні є дуже актуальною. Але вирішити його може тільки держава:

«Це питання надзвичайно важке, надзвичайно складне і надзвичайно важливе. І ми, «Об’єднання «Самопоміч», будемо звертатися до нашої фракції у Верховній раді, щоб це питання вирішувалось все таки на державному рівні», – зазначила Любов Давидович, керуюча справами «Об’єднання «Самопоміч».

 

 

Comments are closed.