Реформа ЖКГ в дії: якісні послуги за реальну ціну

Нова редакція важливого закону вступає в силу вже за місяць. Депутат Львівської міськаради від «Об’єднання «Самопоміч» Любов Давидович розповіла про нього.

Зміни вже прийняті Верховною Радою і діятимуть із 10 червня.

Закон регулює відносини між споживачем та надавачем послуг, які отримують мешканці.

«Основа мета закону дозволити мешканцям самостійно визначати, хто буде вивозити відходи,  підтримувати у порядку будинок чи двір та надавати інші послуги. Новий закон забезпечить населення новими, якісними послугами за реальною ціною.

Новим у цьому законі є нарахування боржнику пені за прострочені платежі житлових та комунальних послуг.

Пеню не нарахують тим мешканцям, яким держава заборгувала субсидію чи пільгу, або роботодавець затримав зарплату і цьому є підтвердження», – розповідає Любов Давидович.

Наступним  нововведенням  буде обов’язкове встановлення загальнобудинкових лічильників. Це дасть змогу вести чіткий облік внутрішньобудинкових втрат холодної, гарячої води та теплопостачання.

«Мешканці часто запитують: «Чи дозволить новий закон від’єднуватися від систем централізованого опалення?»

Так, законом буде дозволено влаштувати індивідуальне опалення за умови, якщо в будинку не менше половини квартир були відокремлені від централізованого опалення. Закон винятково дозволив вирішити складну ситуацію, у яку потрапили чимало мешканців у багатоквартирних будинках.

Передбачено також  можливість споживача не оплачувати комунальні послуги, якщо він не користувався нею у зв’язку із відсутністю за місцем проживання понад 30 днів та мав лічильник. Це стосується всіх випадків, окрім теплопостачання.

До слова, з наступного року субсидії та пільги будуть виплачувати грошима. Тобто буде проведено монетизацію. Кожний будинок буде самостійно визначати ціну послуг, а органи місцевого самоврядування не встановлюватимуть тарифи на утримання будинків», – додає депутат міськради від Самопомочі Любов Давидович.

Comments are closed.