Розвиток міст – від потреб громади

Запускаємо програму громадського бюджету, ділимося позитивним і негативним досвідом, робимо своє місто комфортним для усіх категорій мешканців – ці три теми стали лейтмотивом першого Всеукраїнського форуму «Громадський бюджет. Міста для людей», який днями пройшов у Львові. Коротко підсумовуємо його результати разом із депутатом Львівської обласної ради від «Об’єднання «Самопоміч» Галиною Бордун.

Громадський бюджет – це нова практика, яка тільки починає розвиватися в містах України. Це унікальний досвід, що дає можливість мешканцям управляти розвитком своєї території. На жаль, сьогодні ще надто мало міст використовують такий ресурс. І далеко не всі мешканці розуміють, які колосальні можливості вони мають при використанні цього бюджету.

«Під час форуму свій досвід презентував Львів – 17 млн грн, понад 200 заявок, 51 переможець. Тобто 51 один реальний проект, який уже наступного року буде втілений у життя, – коментує Галина Бордун. – На форумі зібралися спікери та учасники з великих та малих міст. Вони довели, що механізм громадського бюджету може працювати як в Києві, так і в Коломиї. А це означає, що ми стоїмо на початку формування великого загальноукраїнського процесу – творення міст спільними зусиллями їх мешканців».

Організатори форуму кажуть, що мають амбітну ціль – зробити його щорічним, а масштаби і тематичне наповнення значно ширшим. Уже наступного року на такому форумі можна буде говорити не лише про механізми втілення громадського бюджету, але й про втілення самих проектів. А також, про ставлення мешканців до готових проектів. Річ у тім, що громадський бюджет має ще одну важливу мету – навчити людей шанувати і оберігати ті речі, які робляться за бюджетні кошти.

«За 3-4 роки, коли кожен українець зрозуміє, що прибудинкова територія, сад, парк і дитячий майданчик це така ж його власність, як і квартира – тоді обличчя наших міст кардинально зміняться. Ми повинні навчити мешканців працювати разом, готувати спільні проекти, реалізовувати їх і підтримувати в належному стані. Це не проста мета, але ми повинні з нею впоратися».

Comments are closed.