Самообслуговування як форма управління будинком

На сесії Львівської міської ради прийняли Ухвалу № 4035 від 11.10.2018 р., згідно з якою всі львівські багатоквартирні будинки спишуть з балансу ЛКП та призначать управителів протягом 2019 року. Проте мешканці подібних будинків мають можливість самостійно обрати форму управління будинком.

Однією з таких форм є самообслуговування. Воно передбачає, що співвласники будинку самостійно, без реєстрації юридичної особи, відкриття банківських рахунків, реалізують свої права та виконують обов’язки з утримання будинку та прибудинкової території: прибирання, ремонт тощо.

Чи передається технічна документація на будинок?

Технічна документація у випадку зняття будинку з балансу колишнього балансоутримувача передаються уповноваженій особі, визначеній співвласниками будинку шляхом складення акту прийому-передачі.

З ким укладають договори?

Угоди укладають безпосередньо самі співвласники (наприклад, про вивезення сміття). Це зумовлено тим, що балансоутримувача цього будинку немає, та щомісячні внески не стягують.

Отже, самообслуговування є вигідною формою управління будинків у тому випадку, коли є невелика кількість квартир, а у мешканців добрі стосунки між собою. І в разі необхідності вони будуть згуртовано та злагоджено діяти.

Володимир Вовк

Comments are closed.