Самопоміч проти ігрового бізнесу

Незважаючи на сотні зруйнованих сімей та заборону на загальнонаціональному рівні, у Львові продовжують діяти заклади з гральним бізнесом. Зловмисники знайшли прогалину у законодавстві і продовжують затягувати сп’янілих від азарту мешканців та витягувати гроші з їхніх кишень. Андрій Шевців, депутат Львівської міськради від Об’єднання «Самопоміч», підготував звернення до Кабміну та парламенту з вимогою припинити діяльність таких закладів. Міські обранці підтримали таку вимогу.

«Зараз лише у Львові функціонує більше ста закладів, де організовують та проводять азартні ігри, зокрема і через мережу інтернет. Щоб уникнути покарання, організатори ігор ретельно приховують їх місце розташування від сторонніх або позиціонують такі ігри як державну лотерею. А діяльність свою здійснюють на підставі ліцензії на випуск та проведення лотерей.

За даними Міністерства фінансів України, приблизно 80% від всіх ставок у державні лотереї припадає на лотереї, ідентичні азартним іграм. Зокрема, це «миттєві лотереї», які у визначенні Закону України «Про державні лотереї в Україні» нічим не відрізняються від звичайний азартних ігор. Наприклад, перейшовши за посиланням https://lottoland.com.ua, можна без жодних перешкод взяти участь в так званій «миттєвій лотереї», а фактично  азартній грі, проведення якої здійснюється Приватним акціонерним товариством «Патріот».

«Наголошую – такі дії є кримінально караними і відповідно до Кримінального кодексу України караються штрафом від десяти тисяч до сорока тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією грального обладнання.

Найбільш прикрим є те, що незважаючи на згадані заборони, чинне законодавство, фактично дозволяє проводити азартні ігри. Все через недосконалість Закону «Про державні лотереї в Україні». Приватні оператори лотерей можуть залучати мешканців до участі в азартних іграх (гральні автомати, букмекерські тоталізатори) під виглядом державних лотерей», – додає Андрій Шевців.

Також оператори держаних лотерей у своїй діяльності на даний момент керуються ліцензійними умовами, прийнятими ще шістнадцять років тому. Тоді держава ще не врахувала, що азартні ігри можна організувати через Інтернет.

«Об’єднання «Самопоміч» закликає Кабінет Міністрів, Міністерство фінансів, Верховну Раду України та Міністерство внутрішніх справ України переглянути законодавство та заборонити гральний бізнес.

Comments are closed.