«Самопоміч» відібрала 2/3 парламентського списку

Сьогодні під час форуму «Відкриті списки – фінал» виборники шляхом таємного голосування cформували рейтинг кандидатів у народні депутати від «Самопомочі» серед лідерів областейРазом із рейтингом чинних народних депутатів він стане основою для фінального виборчого списку партії.

«Є усталені традиції в Україні – продаються місця, організовуються «договорняки», і все що з цим пов’язано. Ми показали унікальний приклад в 2014 році коли список «Самопомочі» виставили на громадське обговорення. Не всі, хто хотів до нас приєднатися, потрапили до списку і стали депутатами Верховної Ради – ми дуже чутливі до думки людей.

Сьогодні ми йдемо ще далі. Поки в парламенті йдуть дебати щодо нового виборчого кодексу, «Самопоміч» не чекає завтрашнього дня. Партія вирішила, що самостійно будемо впроваджувати відкриті списки при відборі наших кандидатів до парламенту», – сказав під час відкриття форуму лідер партії Андрій Садовий.

Отож, переможцями голосування за макрорегіонами, які увійдуть у першу п’ятірку робочого списку лідерів партії в регіонах:

–       Віталій ФИДРИН, Тернопільська область, регіон Захід.
–       Вячеслав КУЩИНСЬКИЙ, Полтавська область, регіон Схід.
–       Андрій ДМИТРІЄВ, Херсонська область, регіон Південь.
–       Руслан ХОМИЧ, Волинська область, регіон Північ.
–       Ольга БАБІЙ, Київська область, регіон Центр. 

За підсумками голосування у обласних осередках та рішення політради, робочий список чинних народних депутатів фракції «Самопоміч» у Верховній Раді сформований наступним чином:

 1. Олег Березюк
 2. Оксана Сироїд
 3. Олег Лаврик
 4. Роман Семенуха
 5. Тетяна Острікова
 6. Любомир Зубач
 7. Тарас Пастух
 8. Руслан Сидорович
 9. Ірина Сисоєнко
 10. Анна Романова
 11. Ігор Діденко
 12. Павло Костенко
 13. Сергій Кіраль

Натомість переможцями Львівщини стали: Роман Кізима (26 позиція), Інна Свистун (37), Павло Бакунець (49), Любов Голубіцька (75), Вікторія Довжик(83), Олександр Зозуля (95), Юрій Мельник (106), Андрій Поврозник (109).

Нагадаємо, загальний виборчий список «Об’єднання «Самопоміч» формуватиметься із трьох робочих списків. Перший – список чинних народних депутатів, другий – лідери партії в регіонах, третій – лідери громадських думок та експертного середовища.

«Дуже світлі люди. Відкриті обличчя, чесні, які дуже багато зробили, які погодилися іти до Верховної Ради. Вони раніше там не були, але я переконаний, що вони там потрібні. Сьогодні ми вже будемо мати розуміння хто буде мати яку позицію у списку зі всієї України. Це голосування – це безпрецидентна річ  в українській політиці», – зауважив лідер «Об’єднання «Самопоміч».

Таким чином, перша п’ятірка депутатів до парламенту буде визначена незабаром на з’їзді партії. Її очолить лідер “Самопомочі” Андрій Садовий.

Натомість єдиний виборчий список партії формуватиметься шляхом почергового включення до нього по одній особі з кожного робочого списку. Відтак, кожні три порядкові номери єдиного виборчого списку партії будуть включати представника кожного робочого списку з врахуванням принципу гендерної рівності.

Так, надалі, починаючи із шостого місця рейтенгування буде відбуватися наступним чином:

Перша трійка: перший за рейтингом чинний депутат Верховної Ради (у даному випадку Олег Березюк); перший кандидат-переможець голосування за макрорегіонами (у даному випадку переможець Західного регіону Віталій Фидрин) та третій – перший за рейтингуванням лідер громадських думок та експертного середовища (буде визначений на наступному з’їзді партії).

Загальний виборчий список партія виставить на публічне обговорення та передасть для перевірки антикорупційним громадським організаціям. 80% списку – це будуть нові обличчя для українського парламенту.

 

Comments are closed.