«Самопоміч» вимагає термінового скликання позачергової сесії Львівської обласної ради – заява фракції

Намісник президента висунув ультиматум, на який погодилося місто – всі функції з вивезення ТПВ до 30 червня 2019 року передали Львівській облдержадміністрації.Разом з тим місто погодилося на ціну, яку очільник ЛОДА виставив за припинення сміттєвої блокади Львова – 300 млн грн щорічно.

Уже тиждень обласна адміністрація займається вивозом львівського сміття. Керівник ЛОДА заявив, що вулиці Львова стануть чистими до 5 липня, але місто далі в смітті.

Тверді побутові відходи зі Львова обласна адміністрація вивозить ситуативно, в невеликих кількостях – приблизно добову норму накопичення сміття. Згідно офіційних звітів ЛОДА зі Львова вивезено понад 90% відходів, однак реальна ситуація на вулицях заперечує цю статистику.

Голова Львівської обласної адміністрації говорив, що потужностей полігонів області вистачить для вивезення усього сміття, але почав домовлятися з іншими областями. Намісник президента не знає реального стану справ в області.

Голова ЛОДА вимагав відкуп у львів’ян, щоб зняти з них сміттєву блокаду і не створювати екологічної катастрофи. Він досі не пояснив, на що витрачатиме 300 мільйонів щорічно.

Територія області пронизана несанкціонованими сміттєзвалищами – їх на Львівщині понад 300! Ні центральна влада, ні обласна не робила нічого, щоб їх впорядкувати. Чинна влада також не здійснила жодних дій щодо врегулювання ситуації з ТПВ в області.

Ми, депутати фракції «Самопоміч» у Львівській обласній раді, не можемо спостерігати за бездіяльністю центральної та обласної влади. 26 років місту Львів не надавали ділянки під новий сучасний полігон відходів, 26 років пройшли так, ніби на Львівщині проблему ТПВ уже давно вирішили.

Ми готові підтримувати проект рішення щодо прозорого, чіткого постатейного розпису коштів, які в бюджет області скерувала громада Львова. Ці кошти, насамперед, необхідно використати не вирішення проблем міст, які погодилися допомогти Львову.

Відтак, фракція «Самопоміч» у Львівській обласній раді вимагає:

  1. Терміново скликати позачергову сесію обласної ради, на якій депутати повинні погодити напрями використання субвенції з бюджету міста Львова;
  2. Завчасно представити громаді і депутатам бачення Львівської облдержадміністрації щодо використання субвенції бюджету міста Львова;
  3. Зрештою, надати підготовлений проект рішення щодо використання субвенції бюджету міста Львова депутатам для ознайомлення та аналізу;
  4. Максимальну публічність у процесах вивезення ТПВ та впорядкування полігонів і сміттєзвалищ на Львівщині;
  5. Ухвалення комплексної програми щодо поводження з ТПВ на Львівщині;
  6. Навести порядок з понад 300 нелегальних сміттєзвалищ області.

Comments are closed.