«Самопоміч» започаткувала традицію аналізу порядку денного облради разом із журналістами

Сьогодні у львівському прес-клубі депутати фракції «Самопоміч» проаналізували програми, які готуються до розгляду сесією обласної ради. Зосередили увагу на провалах та корупціогенних складових, а також відзначили успішні програми.

Приводом для зустрічі з журналістами став тиск на членів фракції «Самопоміч», який чинять через принципову позицію депутатів щодо проектів рішень, які не ідуть на користь громаді і мають корупційну складову. «Наша позиція, чесність і принциповість, не завжди подобається колегам з інших фракцій. Вони це демонструють своїми вчинками. Наприклад, на останній сесії Парасковію Дворянин усунули з посади співголови конкурсу мікропроектів, Тетяну Письменну минулого тижня усунули з посади заступника голови комісії, мене нещодавно усунули з посади секретаря комісії з питань комунального майна», – пояснює голова фракції «Самопоміч» Інна Свистун.

Відтак, депутати закцентували увагу на ключових обласних програмах, які незабаром будуть представлені в сесійному залі.

«На жаль, до розгляду депутатів з «другого поверху», тобто з ЛОДА, часто приходять неякісні програми. Останній приклад цього – програма щодо спортивних майданчиків, яка розглядалася в сесійному залі понад 1,5 години. В залу депутатам приносять неякісні документи, голосувати за які – злочин», – коментує депутат «Самопомочі», член бюджетної комісії Іван Собко.

Депутати наголосили, що в теперішньому вигляді не можна підтримувати програму розвитку лісового господарства, оскільки вона не передбачає належного відновлення площ лісів. Не варто підтримувати програму розвитку дорожньої інфраструктури. В ній не передбачений механізм здійснення технагляду за виконанням робіт, немає прописаних штрафних санкцій за неякісно виконану роботу. І що найголовніше – в програмі немає чіткого переліку доріг, які планують ремонтувати. Як наслідок – дороги для ремонту в ручному режимі відбиратиме профільна комісія.

Незрозумілою залишається програма безпеки на дорогах, згідно якої на автомобільних шляхах державного значення мають освітити пішохідні переходи. «Те, що влада області згадала про безпеку на дорогах – це уже плюс. Однак, які саме переходи будуть освітлювати – поки що таємниця. Автори програми запевняють, що мають кошти для усіх переходів. Та яких саме і в яких населених пунктах не повідомляють. Потім знову кілька людей оберуть переходи в своїх виборчих округах», – коментує Тетяна Письменна, член комісії дорожнього господарства.

Депутати відзначили, що не всі програми є поганими. Навпаки, є ряд таких, які повинні стати прикладом для інших. Зокрема, програма мікропроектів, конкурентноспроможності, вуличного освітлення, комплексного розвитку АПК.

Comments are closed.