Щаслива старість: активності для літніх людей від “Об’єднання “Самопоміч”

Літній вік – період, коли людині відкриваються нові можливості. А ще є час реалізувати все, що планували і на що не вистачало часу раніше. «Об’єднання «Самопоміч» пропонує проекти, які допомагають людям похилого віку залишатись здоровими, розвиватись та ще й давати фору молодим.

Перш за все потрібно дбати про своє здоров’я, особливо коли вам давно не 18 років. Кампанія «Здорове місто» має у своєму активі декілька проектів, які допомагають залишатися у силі. Відтак щороку поблизу поліклінік міста облаштовують «містечка здоров’я». На цих акціях кваліфіковані лікарі проводять безкоштовні консультації та обстежують на професійному обладнанні всіх охочих.

Щоб бути у формі та виглядати молодо, потрібно займатися спортом. І не важливо, чи вам 10, чи 90 років. Для активних пенсіонерів діє проект «Група здоров’я» кампанії «Здорове місто». Така програма дає можливість кожному старшому львів’янину займатися оздоровчою гімнастикою із професійним тренером.

«Цей проект для дідусів та бабусь ми проводимо спільно з академією «Грація». Тричі на тиждень – у понеділок, середу та п’ятницю – активні пенсіонери збираються об 11:00 годині у палаці культури ім. Хоткевича. Гімнастичні вправи для суглобів, спини, шиї та хребта допомагають літнім людям залишатися у хорошій фізичній формі та менше піддаватися різним болячкам», – розповідає Олег Чунис, координатор кампанії «Здорове місто».

Якщо Ви чи ваші близькі ще не займаються ранковою гімнастикою, не гайте часу. Телефонуйте (032) 297-1000, приходьте на заняття та залишайтесь у хорошій формі.

Впродовж останніх п’яти років за сприяння «Об’єднання «Самопоміч» мешканці, яким за 55 років, у рамках кампанії «Здорове місто» мають нагоду два рази в тиждень займатися спортивними, стандартними, латинськими, а також танцями концертної програми.

Танцювальний колектив «Аматор» налічує близько тридцяти людей. Є й такі, яким уже за 80! Другий рік поспіль вони стають хедлайнерами Ярмарку Спорту у Львові. Минулого року виїжджали навіть на фестиваль до Словаччини. Цього разу мають намір продемонструвати своє вміння у Болгарії. Заняття відбуваються понеділок та середу з одинадцятої до дванадцятої тридцять, а з 12:40 до 14:00 – оздоровча фізкультура, у вівторок – з дев’ятої до дванадцятої в палаці культури імені Гната Хоткевича. Головне – мати бажання, змінне взуття і вільний час. А танці для літніх людей – не просто розвага, а й здоров’я та активне спілкування, якого так часто не вистачає людям похилого віку.

Записатись на заняття з танців та отримати більше інформації можна зателефонувавши за номером телефону гарячої лінії «Об’єднання «Самопоміч» (032) 297 – 1000

Для найбільш активних пенсіонерів «Здорове місто» запрошує знаних спортсменів, які проводять майстер-класи. Неодноразово до Львова приїздив визнаний майстер спортивної ходьби Олександр Шимко. Його методика дозволяє зберегти здоров’я, позбутися багатьох болячок та зайвих кілограмів.

В рамках кампанії «Розумне місто» діє проект «Комп’ютерні курси для літніх людей». Користуватися Інтернетом у наш час – це звична річ. Проте старшому поколінню треба докласти зусиль, аби збагнути, як усе працює. Більшість пенсіонерів мають вдома комп’ютери та інші гаджети, але не вміють ними користуватися. Саме тому на безкоштовних комп’ютерних курсах для літніх людей від «Об’єднання «Самопоміч» фахово навчають основам та практичним аспектам роботи з комп’ютером.

На жаль, інколи старенькі люди залишаються без близьких. Нашим завданням є підтримувати таких людей та піклуватися про них. Кампанія «Відповідальне місто» спільно з Територіальним центром соціальної допомоги пенсіонерів та одиноких непрацездатних пенсіонерів кожного року, напередодні Великодніх та Різдвяних свят, проводить акцію «Світло в оселі». Цей проект спрямований на те, аби залучити небайдужих львів’ян і допомогти самотнім людям похилого віку підготувати домівки до Різдва та Великодня.

«Літнім людям тяжко самотужки помити вікна, витерти пил з високих полиць чи винести сміття. Зробити добру справу – це важливо, а напередодні таких свят – просто необхідно. Та мета проекту – не лише поприбирати в оселях. Насамперед ми проводимо його, щоб люди могли поспілкуватися з волонтерами. Часто таким людям найбільше не вистачає саме спілкування», – розповідає Оксана Олешко, куратор проекту «Світло в оселі», координатор кампанії «Відповідальне місто».

Одним з перших проектів «Об’єднання «Самопоміч», який залишається пріоритетним, є Гаряча лінія. Зателефонувавши за номером телефону (032) 297-1000, можна отримати довідкову інформацію, проконсультуватися щодо комунальних проблем чи попросити допомоги у їхньому вирішенні. Більше половини звернень надходить від людей похилого віку.

«Для осінньої пори року типовими є дзвінки мешканців зі скаргами, що після дощу затопило дах і промокла стеля будинку. В таких випадках ми з’ясовуємо, яке ЛКП є відповідальним за стан будинку, телефонуємо туди і просимо комунальне підприємство надіслати до будинку працівників для ремонту покриття. Через декілька днів ми з’ясовуємо, чи вирішено проблему», – розповідає Андрій Янів, юрист-консультант, працівник гарячої лінії «Об’єднання «Самопоміч».

Важливе місце в діяльності організації займає робота безкоштовної юридичної служби «Об’єднання «Самопоміч». Сюди звертається багато пенсіонерів. Оскільки часто проводять перерахунок пенсій, люди приходять дізнатися про нововведення у пенсійному законодавстві. Багато звернень щодо успадкування майна. Юристи допомагають розібратися, як передаватиметься спадщина та в інших юридичних аспектах.

Отримати безкоштовну юридичну консультацію можна за адресою: Львів, площа Міцкевича 6/7 (5 поверх).

Життя на пенсії не припиняється, а навпаки – оживає у нових тонах. Разом, поєднавши креативність молоді та досвід старших поколінь, ми розвиваємо наше місто. Команда «Об’єднання «Самопоміч» із великою повагою та шаною відноситься до літніх людей. Ми вдячні за співпрацю та довіру.

P. S. Коли писався матеріал, ми додали ще одну активність: англійська мова для людей старшого віку.

“Кампанія “Розумне місто” запрошуємо усіх дорослих віком 40+ долучитись на безкоштовні курси англійської мови. Ви зможете вивчати алфавіт, слухати діалоги, спілкуватись, дивитись фільми та грати різноманітні ігри. Англійську буде вивчати цікаво та захопливо”, – розповідає менеджер соціальних проектів «Об’єднання «Самопоміч» Оксана Олешко.

 Роксоляна Совицька

Comments are closed.