Ще один крок назустріч ОСББ у Львові

Бути господарем свого будинку – давня мрія усіх українців і львів’ян зокрема. Коли в інших містах противляться змінам і не дають створювати об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), то у Львові усе навпаки. Одним із перших в Україні Львів запровадив програму підтримки ОСББ. «Об’єднання «Самопоміч» ще із 2016 року виступає за самоорганізацію господарів у домах. Місто підтримує ініціативних мешканців.

Ще один крок до ефективних ОСББ – підтримана депутатами Львівської міської ради (зокрема і фракцією «Об’єднання «Самопоміч») ухвала «Про врегулювання питання управління багатоквартирними будинками та їх обслуговування у м. Львові».

«Ухвала підготовлена на виконання законів України «Про особливості права власності у багатоквартирних будинках» та «Про житлово-комунальні послуги». Відтак, районним адміністраціям дають доручення про списання будинків з балансу місцевих рад, щоб мешканці, які зараз є співвласниками будинків, визначилися щодо форми управління ними: або створення ОСББ, або передачі його на обслуговування управляючій компанії, або самообслуговування будинку. Термін — до 1 січня 2019 року. На період визначення з формою управління будинок буде на обслуговуванні ЛКП. Зараз є укладені угоди на обслуговування будинків комунальної власності. Останніх є у Львові 7644. Якщо до 1 березня 2019 року мешканці не визначаться, то призначається конкурс, відповідно до якого буде призначений управитель. Ця реформа насправді вже почалася у Львові, бо в нас на загал є 9471 будинок: з них 7644 — у комунальній власності, маємо ще 1268 ОСББ. У нас щотижня створюється 2−3 нових ОСББ, 45 будинків — уже на обслуговуванні в управляючій компанії, і 266 — на самообслуговуванні. Крім того, є будинки, де створено ЖБК. Запропоновану ухвалу підтримали на постійній депутатській інженерній комісії. Зауваження ми врахували. Мова про те, що якщо деякі будинки є у праві власності у територіальної громади міста, юридичний департамент і департамент житлового господарства продумають механізм, яким чином відмовитися від права власності на ці будинки. Також на сайті міської ради буде розміщено інформацію про всі діючі управляючі компанії, які є у Львові”, – директор міського департаменту житлового господарства та інфраструктури Ірина Маруняк про механізм, який буде запроваджено у сфері управління будинками.

 «Є постанова Кабінету Міністрів і рішення нашого виконкому за 2016 рік – зняти з балансу всі будинки в місті. Що це означає? Те, що у Львові, до прикладу, більше 10 тис. будинків, 1280 з них належать до ОСББ. Є й приватизовані квартири, але вони ніби належать до комунальної власності. Та це нелогічно. Якщо у будинку – 20, 50, 100 квартир, і вони всі приватизовані, то як будинок може бути комунальною власністю… Тому ці будинки списують з балансу і людям дають можливість створити ОСББ чи йти до управляючої компанії. Якщо до 1 січня будинок знімуть з балансу – це не означає, що ЛКП не буде обслуговувати. Ні, всі договори залишаються в силі до 1 березня. А от до цього часу всі мають вирішити, яким чином вони будуть керувати будинком. Навіть зараз і ЛКП надано право на управлінські послуги. Тобто люди можуть створити ОСББ, але управління буде здійснювати ЛКП. Найкраще – це створити таке об’єднання для свого будинку» – зазначає керівник відділу роботи з мешканцями «Об’єднання «Самопоміч» Любов Давидович.

«Об’єднання «Самопоміч» і надалі усіляко сприятиме утворенню та розвитку ОСББ. Саме за ініціативи «Самопомочі» щомісяця в кожному районі міста проводять збори очільників таких об’єднань. Щорічний масштабний форум ОСББ – головна подія року у житлово-комунальній сфері. Днями вона зібрала близько 250 голів ОСББ та асоціацій зі всієї України. Юридична служба «Об’єднання «Самопоміч» у Львові постійно дає свої поради для мешканців щодо ОСББ. Що ж відбувається у цій сфері, читайте тут.

Реформа ЖЕКів (ЛКП): стимулювання альтернативних методів управління житловим фондом (муніципальних підприємств нової форми, ОСББ, управляючих компаній є одним із пріоритетів програми Львів-2020 від «Об’єднання «Самопоміч» та лідера організації Андрія Садового.

 

Comments are closed.