Щодо Урядового контактного центру

Уряд захистить права та законні інтереси осіб, які постраждали від насильства або від погрози таким. Урядовий контактний центр прийматиме звернення від осіб, які постраждали від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або про загрозу вчинення такого насильства.

27 грудня 2019 р. КМУ прийняв постанову «Про поширення експериментального проекту із створення «єдиного входу» опрацювання звернень громадян та запитів на публічну інформацію на опрацювання звернень та повідомлень про/або від осіб, які постраждали від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або про загрозу вчинення такого насильства» № 1145. Відповідно до вказаної постанови, Урядовий контактний центр прийматиме вказані звернення за номером телефону гарячої лінії.

Хто зможе звертатися за телефоном гарячої лінії?

На гарячу лінію зможуть телефонувати особи, яким загрожували вчиненням насильства, або, які постраждали від такого:

  • торгівлі людьми;
  • домашнього насильства;
  • насильства за ознакою статі;
  • насильства стосовно дітей.

За яким номером телефону буде функціонувати гаряча лінія?

Урядовий контактний центр прийматиме звернення за номером телефону 15-47. Вказаний номер телефону є номером гарячої лінії.

Коли можна буде подавати звернення за номером гарячої лінії?

Гарячу лінію повинні відкрити у 2020 році. Проте, спочатку року будуть проводити навчання осіб для того, щоб прийом дзвінків здійснювали професіонали у своїй справі.

Отже, особи, яким загрожували вчиненням насильства, або, які постраждали від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей у 2020 році зможуть звертатися на гарячу лінію за номером телефону 15-47.

Туркот Ольга

Comments are closed.