Щодо відпусток для військовослужбовців

25 червня Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до статті 10-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» щодо неврахування часу проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад» від  22.05.2018 № 2442-VIII (далі – Закон). Що змінилося у законодавстві, на яку тривалість та у зв’язку з якими обставинами військовослужбовці йдуть у відпустку?

Фото – http://www.mil.gov.ua

Закон вніс зміни до пункту 1 і 18 статті 10-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Відповідно до змін, військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, надають щорічні основні відпустки із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.

Тривалість щорічної основної відпустки для військовослужбовців залежить від вислуги років. Зокрема виділяють таку вислугу:

до 10 років – 30 календарних днів;

від 10 до 15 років – 35 календарних днів;

від 15 до 20 років – 40 календарних днів;

понад 20 календарних років – 45 календарних днів.

У вказану тривалість відпустки не враховують час, необхідний для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець. Святкові та неробочі дні при визначенні тривалості щорічних основних відпусток не враховують.

Варто зазначити, що в особливий період під час дії воєнного стану військовослужбовцям можуть надавати відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин із збереженням грошового забезпечення тривалістю не більш, ніж 10 календарних днів. У вказану тривалість відпустки не враховують час, необхідний для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець.

Отже, у тривалість відпусток для військовослужбовцям не враховують час, необхідний для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець.

Джерела, які були використані при написанні статті:

  • Закон України «Про внесення змін до статті 10-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» щодо неврахування часу проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад» від 05.2018 № 2442-VIII.

                                                                                                                                         Ольга Туркот

Comments are closed.