Сімейна медицина з корупцією?

«Об’єднання «Самопоміч» не підтримало Програму розвитку сімейної медицини, оскільки в програмі не зазначено детального розпису використання бюджетних коштів.

Профільний департамент ЛОДА попросив у депутатів виділити 2 млн. грн. на розвиток сімейної медицини в області. Відтак заклади охорони здоров’я області, центральні районні та центральні міські лікарні та поліклініки, «Обласна база спеціального медичного постачання» повинні отримати кошти для закупівлі медичного обладнання. Однак, яким саме має бути це обладнання, чиновники в документах не зазначили.

За 2 млн. грн. з обласного бюджету профільний департамент ЛОДА обіцяє забезпечити 10 амбулаторій сімейної медицини необхідним обладнанням. Так оснащення закладів має зрости з 84% до 87%. Разом з цим програма повинна забезпечити збільшення показника закінченого лікування у сімейного лікаря з 74,5% до 77% та збільшення кількості населення, охопленого сімейною медициною, з 67,26% до 69,2%.

«Ми всіляко будемо підтримувати розвиток сфери охорони здоров’я та сімейної медицини зокрема, та попри все хочемо виключити корупційну складову з процесу, – коментує голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» Інна Свистун. – Нас просять виділити 2 млн. на медичне обладнання, але не вказують, яке саме. Пропонуємо припинити механізм ручного регулювання і розподілу коштів у всіх програмах, які ми сьогодні слухаємо і дійти до того, щоб кожна програма мала чіткий механізм розподілу коштів».

Крім того депутати зауважили, що в самій програмі немає механізму її реалізації, тільки пояснювальна записка. Навіть не вказано, за яким принципом розподілятимуть обладнання між районами. Лише зазначено, що збір заявок здійснює профільний департамент, згодом передає їх на комісію охорони здоров’я і за погодженням комісії департамент видає обладнання на заклади.

«Необхідно, щоб профільний департамент розробив положення про порядок проведення конкурсу і створив конкурсну комісію, в яку ввійдуть громадськість, депутати і обов’язково профільні заступники голів ЛОДА і ЛОР. Тоді можна буде говорити про прозорізть розподілу обладнання. В іншому випадку невідомо, хто отримає це обладнання», – додає депутат фракції «Самопоміч» Іван Собко.

Та попри аргументи «Самопомочі», 56 депутатів дозволили виділити 2 млн. грн. на закупівлю абстрактного обладнання. На що їх використають і як розпоряджатимуться закупленим обладнанням, поки що залишається лише здогадуватися.

 

 

Comments are closed.