Скільки ще чекати на антикорупційні суди?

Депутати Львівської міськради від «Об’єднання «Самопоміч» наполягають на негайному проведенні антикорупційної реформи та прийнятті Закону про антикорупційні суди. Відповідне звернення підтримали депутати міськради. Документ адресують Президенту України, Голові Верховної Ради, Голові підкомітету з питань правової політики та правосуддя та до Народних Депутатів України.

Протидія корупції в Україні поки є безрезультатною. Допоки не буде сформовано незалежну та відповідальну судову гілки влади, змін очікувати не варто. Адже якраз на суди покладене завдання забезпечення невідворотності покарань правопорушників та запобігання зловживання чиновниками. При цьому Верховна Рада України ще у лютому отримала Проект Закону про антикорупційні суди. Депутати Львівської міської ради просять центральну владу підтримати та всіляко сприяти прийняттю цього закону.

«В Україні мають бути антикорупційні суди, бо в нас сьогодні боротьба з корупцією нагадує ловлю риби в стилі «Діскавері». Зловили, покрасувалися, а ввечері тихенько відпустили.  Ці речі недопустимі.

Політична корупція – це загроза для нашої країни. Якщо ми хочемо перейти від слів до діла, то треба створювати суди і достатньо твердо проводити політику стосовно мінімізації корупції і боротьби з корупцією», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Довіра населення до суддівського корпусу втрачена. Для запобігання безкарності чиновників-корупціонерів та запобігання посадовим злочинам необхідне глибинне оновлення складу суддів та законодавчі гарантії їхньої незалежності. Окрім того, вертикаль спеціалізованих антикорупційних суддів є незалежною. Натомість загальні суди, керовані зверху, є ще одним інструментом для уникнення правопорушниками відповідальності.

Прийняття цього Закону вимагає від України і міжнародна спільнота. Згідно із взятими Україною зобов’язаннями перед МВФ, закон про створення антикорупційного суду слід було прийняти ще до середини червня 2017 року. Окрім того, прийняття вказаного Закону завдяки передбаченим відбору та гарантіям незалежності спеціалізованих судів зробить антикорупційну реформу успішною завдяки професійному та оновленому складу суддів.

Comments are closed.