«Сміттєва блокада – це тиск районної та виконавчої влади на громаду Золочева через земельну ділянку в історичній частині», – Леся Горгота

Декілька днів з міста не вивозили сміття, а заїзд на сміттєзвалище незаконно блокували немісцеві мешканці, які називають себе, «інформаційним партнером Золочівської райадміністрації». Про це у Львівському прес-клубі, заявила депутат фракції «Самопоміч» у Золочівській районній раді Леся Горгота.

Депутат повідомила, що особисто виїжджала на місце блокування, де не зустріла мешканців сіл, а тільки двох «представників» і наголошує, що ця проблема виникла в розпал мирного протистояння міського голови та громади міста проти незаконного захоплення забудовником земельної ділянки в історичному центрі Золочева.

«Львівський окружний адміністративний суд зобов’язав державного реєстратора зареєструвати 30 сотих землі в центральній частині міста на користь приватного підприємця. Золочівська міськрада подала апеляцію і виграла суд. Але поки тривали судові процеси, підприємець встиг перепродати земельну ділянку. Зараз новий «власник» ділянки, всіляко затягує суди. Щоб звернути увагу на цю проблему, міський голова Золочева змушений голодувати. Його голодування триває вже 29-й день і це не подобається виконавчій владі. Через це ми маємо сміттєву блокаду Золочева», – розповідає Леся Горгота.

Найгірше, що на вищезгаданій ділянці у історичному ареалі міста підприємець розпочав будівництво торгового центру та кав’ярні. Будівництво відбувається без дозволу міської ради, без дозволу працює важка техніка та будівельники. Паралельно у незавершеному будівництві вже поспіхом працює кінотеатр, куди водять дітей.

«І це при тому, що є рішення державної архітектурно-будівельної інспекції від 18 травня про скасування всіх будівельних дозволів. Золочівська міськрада апелює до забудовника, щоб мирно вирішити цей спір. Він повинен розібрати незаконне будівництво та повернути земельну ділянку у власність міста. Потім рішенням сесії у законний спосіб йому нададуть право оренди чи право викупу землі під об’єктами його торгівлі. Ми кілька разів готували мирову угоду. Але відповідач затягує процес», – резюмує Леся Горгота. 

Comments are closed.